Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Ktorý región nášho kraja sa vám páči najviac?
 
Reklamný prúžok

Vitajte v krajine nespoznanej

Čečejovce - ranogotický kostol

Jednoloďový ranogotický kostolík v Čečejovciach pochádza z konca 13. storočia s kvadratickým presbytériom a severnou sakristiou. Pri archeologickom prieskume boli objavené prvky románskeho slohu.

 

Čečejovce

Pôvodne poľnohospodárska obec, ktorá je známa z písomných prameňov od roku 1317. Leží v západnej časti Košickej kotliny na hlavnom cestnom ťahu Košice - Rožňava.
Obec má viac ako 2000 obyvateľov.

 

Spišské Vlachy

Mesto Spišské Vlachy vzniklo v 13. storočí na starej obchodnej ceste, spájajúcej Spiš s Gemerom a Balkánom.

 

Jaklovce

Jaklovce ležia v severovýchodnej časti Slovenského Rudohoria v údolí Hnilca.

 

Jaklovce - Gotický kostol sv. Antona Pustovníka

Jaklovce, okres Gelnica: Najstarším objektom bezmála dvojtisícovej obce Jaklovce je gotický kostol, ktorý sa v historických listinách prvýkrát spomína v roku 1297.

 

Betliar

Azda najznámejšia gemerská obec, ktorá je častým cieľom turistov ale aj záujemcov o históriu. Cieľový bod, ktorý nikto neobíde je kaštieľ rodu Andrássyovcov s veľkou anglickou záhradou.

 

Ako sme začínali mediálnu kampaň - 1. časť audio klip

 

Vitajte na Železnej ceste

Slovenská železná cesta je kultúrna cesta spájajúca miesta bývalej ťažby železných rúd, výroby a spracovania železa a ďalších kovov. Na území dnešného Slovenska predstavovalo baníctvo a hutníctvo významné odvetvie, ktoré znamenalo ekonomický prínos pre štátne formy na tomto území. Jeho technická a technologická úroveň bola vysoká, často boli majstrovstvo ľudí, napr. zvonolejárov, technológie a výrobné zariadenia na špici v európskom i celosvetovom meradle.

 

Čo je Terra Incognita

Košický samosprávny kraj sa zapojil ako hlavný partner do projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 vlastným programom Terra Incognita – Krajina nespoznaná. Tento projekt bude do roku 2013 nosným projektom všetkých aktivít KSK v oblasti kultúry. Je zároveň hlavným ideovým zámerom Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja KSK v programovacom období 2007 – 2013 v oblasti kultúry.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes333
mod_vvisit_counterVčera129
mod_vvisit_counterTento týždeň583
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3373
mod_vvisit_counterTento mesiac333
mod_vvisit_counterMinulý mesiac15415
mod_vvisit_counterSpolu1584301

Today: 01. Feb 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok