Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Sacral Elementum II.: Sakrálne v súčasnom umení & Ikony

Výstava Sacral Elementum  II. v autorskej koncepcii Lucie Benickej prezentuje diela od 10 súčasných výtvarných umelcov prevažne z východoslovenského regiónu, interpretujúce sakrálne v intenciách súčasných výtvarných trendov, v dialógu s historickými ikonami zo zbierok Zemplínskeho múzea v Michalovciach. Kresťanské symboly a mýty sú zobrazené v rôznych žánroch a témach, od maľby, fotografie až po nové médiá.

Projekt je venovaný 1150. výročiu príchodu solúnskych vierozvestcov Cyrila a Metoda na Slovensko a je realizovaný kurátorskym teamom pracovníkov zúčastnených organizácií: Sakrálne v súčasnom výtvarnom umení  pripravili Mgr. Lucia Benická a Mgr. Kamila Paceková z Galérie umelcov Spiša, výber a interpretáciu Ikon zo zbierok Zemplínskeho múzea Mgr. Dana Barnová. Prezentované diela sú zapožičané od autorov, súkromných zberateľov a Nitrianskej galérie.
Výstava je produkčne realizovaná Galériou umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi v spolupráci so Zemplínskym múzeom v Michalovciach vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

Výstava Sacral  Elementum II.: Sakrálne v súčasnom umení  &  Ikony
Zemplínske múzeum v Michalovciach, 7. 11.- 20. 12. 2013
Vernisáž výstavy: štvrtok, 7. 11. 2013 o 16.30 v Zemplínskom múzeu

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes382
mod_vvisit_counterVčera129
mod_vvisit_counterTento týždeň632
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3373
mod_vvisit_counterTento mesiac382
mod_vvisit_counterMinulý mesiac15415
mod_vvisit_counterSpolu1584350

Today: 01. Feb 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok