Z Dôvodovej správy k dramaturgickému plánu programu Terra Incognita

Program Terra Incognita je programom Košického samosprávneho kraja, ktorý bol koncipovaný ako súčasť programu mesta Košice pod názvom Interface a s ktorým mesto Košice získalo titul Európske hlavné mesto kultúry 2013. Pri príprave súťažnej časti programu Interface bolo dohodnuté, že aktivity v rámci tohto programu realizované na území mesta Košice budú v gescii mesta a aktivity v širšom okolí mesta budú v gescii Košického samosprávneho kraja.

V snahe zjednotiť množstvo rôznorodých možných aktivít na úrovni kraja do jednotného prezentačného rámca, zvolil Košický samosprávny kraj ako základnú zjednocujúcu tému putovanie po štyroch historických cestách Vínnej, Gotickej, Železnej a Poštovej ceste. Táto koncepcia bola začlenená a schválená v rámci Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja Košického samosprávneho kraja na obdobie rokov 2007 – 2013. Predkladaný Dramaturgický plán programu Terra Incognita je súčasťou realizácie aktivít Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja kraja, v rámci ktorých majú byť spracované projekty historického a umeleckého zmapovania štyroch historických ciest.
Dramaturgický plán programu Terra Incognita bol úmyselne zostavený tak, aby veľká väčšina jeho tém mohla byť aplikovateľná kdekoľvek na území Košického kraja alebo iných krajov v rámci Slovenska možno i v prihraničných regiónoch, teda všade tam, kde miestna samospráva alebo profesionálne či mimovládne inštitúcie prejavia záujem participovať na programe Terra Incognita. Tu si je treba uvedomiť, že program Interface alebo Košice Európske hlavné mesto kultúry 2013 presahuje svojím rozmerom a významom mestský i regionálny rámec, preto dôraz na širšiu aplikovateľnosť zjednocujúceho dramaturgického plánu má jednoznačne svoj význam.

 

Dôvodová správa

Dramaturgický plán

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes326
mod_vvisit_counterVčera129
mod_vvisit_counterTento týždeň576
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3373
mod_vvisit_counterTento mesiac326
mod_vvisit_counterMinulý mesiac15415
mod_vvisit_counterSpolu1584294

Today: 01. Feb 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok