Z dôvodovej správy o programe Terra Incognita

Košický samosprávny kraj deklaroval svoje partnerstvo v projekte Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013 od začiatku kandidatúry. Projekt takýchto rozmerov má prirodzenú tendenciu obsiahnuť nielen mesto, ale celý okolitý región, ktorý metropolu živí hlavne ľuďmi, ich prácou, myšlienkami. Pozvať hostí do Košíc a neukázať im aj okolitý kraj, by znamenalo nevyužiť obrovskú šancu, ktorá sa projektom EHMK ponúka.

Regionálna samospráva od začiatku intenzívne pripravovala vlastný ideový program Terra incognita – Zem nespoznaná. Cieľom tohto samostatného programu je spojiť záujmy kultúry a cestovného ruchu na podporu rozvoja Košického kraja. Nielen jednorazovo, v roku 2013, ale so zámerom trvalej udržateľnosti. Náš kraj má veľký potenciál v kultúrnom, historickom i prírodnom bohatstve. V programe Terra incognita ho chceme využiť na pritiahnutie návštevníkov – turistov zo zahraničia, zo Slovenska, ale i domácich, obyvateľov kraja, ktorí v ňom síce žijú, ale málo o ňom vedia. Košický kraj je pre svet, Európu, ale i pre Slovensko mnohokrát Terra incognita - neznáma či doteraz nespoznaná krajina. Chceme, aby sa neznáme stalo magnetom na pritiahnutie. Aby čaro nespoznaného prilákalo a bolo inšpiráciou na hľadanie a odkrývanie bohatstva.

 

Dôvodová správa

Správa o programe Terra Incognita 2010

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes349
mod_vvisit_counterVčera129
mod_vvisit_counterTento týždeň599
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3373
mod_vvisit_counterTento mesiac349
mod_vvisit_counterMinulý mesiac15415
mod_vvisit_counterSpolu1584317

Today: 01. Feb 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok