Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Vzácna pamiatka ľudovej architektúry v Malých Ozorovciach

V nedeľu 23. októbra 2011 sa v rímskokatolíckom Kostole sv. Márie Magdalény v Malých   Ozorovciach konalo podujatie Renesancia v ľudovej architektúre. Na Gotickej ceste v M. Ozorovciach sa nachádza neskororenesančná zvonica z r. 1619 – vzácna kultúrna pamiatka v rámci strednej Európy.

Organizátori - Regionálne osvetové stredisko Trebišov, obec Malé Ozorovce a cirkevné spoločenstvá obce pripravili hodnotný kultúrny program zameraný na kresťanské regionálne dejiny. Vzácnosť kultúrnej pamiatky priblížil historik PhDr. Juraj Žadanský, CSc.

male_ozorovce_01
male_ozorovce_02
male_ozorovce_03
male_ozorovce_04
male_ozorovce_05
1/5 
start stop bwd fwd

 

Sakrálne spevy zneli v podaní Gréckokatolíckeho  zboru sv. Bazila Veľkého zo Stanče-Úpora, Rímskokatolíckeho Magnificatu  z Trebišova a farského zboru Jochanan z V. Ozoroviec. Bohatý potlesk zožala aj Kristínka Buzinkaiová, žiačka ZUŠ v Sečovciach. Regionálne dejiny, prezentáciu  zborového spevu doplňalo aj výtvarné umenie. V kultúrnom dome návštevníci obdivovali 2 výstavy – Sakrálna tvorba Vladimíra Semana z Novosadu a výstava detských výtvarných prác Sväté Trojhviezdie – Cyril – Gorazd – Metod. Doplňala ich plastika sv. Gorazda od Jána Kešeľa.
Projekt bol  realizovaný za finančnej podpory programu Terra Incognita Košického samosprávneho kraja a  bola vydaná aj publikácia Renesancia v ľudovej architektúre.

 

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes67
mod_vvisit_counterVčera700
mod_vvisit_counterTento týždeň5197
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac21024
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409523

Today: 26. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok