Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Čistiareň duší

30. 11. 2011 bola v Zemplínskej knižnici v Trebišove prezentácia, v poradí už ôsmeho zborníka prác členov Literárneho umeleckého klubu (LUK), ktorý funguje pri Zemplínskej knižnici od roku 1987. Prezentácia sa uskutočnila  za účasti hostí z Levoče a Spišskej Novej Vsi.

Na úvod Ing. Janka Vargová, riaditeľka Zemplínskej knižnice v Trebišove, privítala vzácnych hostí: Jána Petríka, vedúceho literárneho klubu v Spišskej Novej Vsi, riaditeľa Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Ing. Františka Hasaja a vedúcu literárneho klubu v levočskej knižnici Dianielu Dubivskú, ako i začínajúceho autora, prozaika Petra Haška, patriaceho do tohto literárneho klubu.
Po úvodných slovách riaditeľky Zemplínskej knižnice sa ujal slova vedúci nášho literárneho klubu Ing. Robert Hakala Csc. Pripomenul prácu autorov, ako i celý význam ich snaženia, vyzdvihol podporu pani riaditeľky Ing.  Janky Vargovej  a poďakoval sa jej, že Zemplínska knižnica v Trebišove podporuje takouto formou mladých začínajúcich autorov a nakoniec sa autori predstavili svojimi vlastnými dielami uverejnenými v zborníku.

foto luk 185
foto luk 201
foto luk 263
1/3 
start stop bwd fwd

 

Potom náš hosť, Peter Haško, prečítal svoju poviedku v Braillovom písme a dočkal sa veľkého aplauzu prítomných. Po prečítaní poviedky sa k slovu dostal Ing. František Hasaj a ten pripomenul skutočnosť, že myšlienka založiť literárny klub v levočskej  knižnici je veľkým prínosom pri objavovaní nových literárnych talentov.
Po krste zborníka „Čistiareň duší“ sa debata niesla v duchu vzájomnej kolegiality, spolupatričnosti, bez rozdielu bariér, či hraníc. Zborník si môžete prečítať aj na našej stránke.
Všetci členovia literárneho klubu pri Zemplínskej knižnici v Trebišove boli spokojní, pretože našli kľúč k umeniu, a tak už dvadsaťštyri rokov otvárajú svojou tvorbou všetky brány do sveta literatúry.
Očisťujú sa z bolesti, smútkov, ale i radostí a šťastia s pocitom, že písať znamená žiť srdcom pre literatúru a umenie. Zborník ich prác „Čistiareň duší“ je toho skutočným príkladom.

O činnosti literárneho klubu nájdete viac informácií na stránkach Zemplínskej knižnice v Trebišove.

Gabriel Németh,
člen Literárno-umeleckého klubu pri Zemplínskej knižnici v Trebišove

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes16
mod_vvisit_counterVčera700
mod_vvisit_counterTento týždeň5146
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac20973
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409472

Today: 26. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok