Tradičná zemplínska zabíjačka

Vlastivedné múzeum v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, usporiadalo 30. decembra 2011 pred trebišovským kaštieľom pre obyvateľov mesta Trebišov a blízkeho okolia nultý ročník predsilvestrovského podujatia „Tradičná zemplínska zabíjačka“.

Domáce zabíjačky už po stáročia patria medzi dtaré tradičné slávnosti, ktoré sa spájali s folklórom na dedinách. Obvykle sa prasa zabíjalo dvakrát do roka, prvým zabíjačkovým termínom sú fašiangy, druhý je v decembri, aby bolo mäso na sviatky a klobásky do vianočnej kapustnice.
Návštevníci tohto podujatia boli svedkami tradičnej zabíjačky so všetkými ľudovými prvkami, ktoré sa využívali v minulosti. Program bol obohatený o hudobné vystúpenia, ľudové i súčasné a pre malých i veľkých návštevníkov pripravilo Centrum voľného času v Trebišove množstvo súťaží a hier.
K úspešnému zvládnutiu tohto podujatia nemalou mierou prispeli i sponzori: Ing. Juraj Štefanko, AGROPRODUKT, s. r. o., Nový Ruskov; Obecný úrad Zemplínske Hradište a Pekáreň Sandra, za čo im chceme vyjadriť úprimné poďakovanie.
Dúfame, že tak ako tento nultý ročník, i ďalšie ročníky tohto podujatia, budú navštévené v takom hojnom počte, ako tomu bolo teraz. Srdečne Vám všetkým ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu .

 

Kontakt: Vlastivedné múzeum, M. R. Štefánika 257/65, 075 01 Trebišov
Tel.: 056/6722234
e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2343
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3579
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21314
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1626023

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok