Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Znovuobjavený Hamlet

V prvom kole Výzvy č. 1/2011 získalo dotáciu aj Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi. Ich projekt bol na prvý pohľad jednoduchý - po dlhšom časovom odstupe uviesť na javisko klasiku - Shakespearovho Hamleta - ovšem v úplne inom poňatí.

Ako sa to všetko rozbehlo?
Odpovedal nám Peter Čižmár z Divadla Kontra:
"Predstavenia Hamleta u študentov výrazne zarezonovali. Ak si predstavíme, že Hamlet sa na východe Slovenska nehral viac ako 15 rokov, celá jedna generácia sa s najväčším klenotom divadelnej literatúry nestretla. Shakespearove hry sú na papieri "len" literatúrou. Až na javisku sa stávajú divadlom. Po 15 rokoch sme teda uviedli Hamleta na Spiši a budeme ho hrať tak dlho, ako to len bude možné. Aby sme dobehli tých 15 rokov absencie hry, na ktorej stojí a padá celá literatúra. Odohrané predstavenia nás presvedčili, že o Hamleta je záujem, o čom svedčili nadšené reakcie divákov, ale aj výborné ohlasy  divadelnej kritiky. S predstavením pripravujeme zájazdy do Bratislavy, do Krakova, Varšavy, Prahy, Vroclavi a Budapešti."

A ako to vnímali diváci?
Odpovedá Mgr. Jana Marcinčinová z Cirkevného gymnázia Štefana Mišíka v Spišskej Novej Vsi:
"Predstavením Hamleta sme boli nadšení, páčilo sa nám toto spracovanie, zaujímavo vyriešené obsadenie postáv, je  úžasné, že len dvaja herci zahrali toľko postáv a bolo to zrozumiteľné. Priznám sa, že také zaujímavé divadlo sme ešte nevideli. Oceňujem vysoko prácu s minimom rekvizít a že zahrali nesmierne uveriteľne  všetky postavy, vrátane ženských. Navyše, že do hry boli zapojení aj diváci a perfektné prostredie v podzemí vytvorili úžasnú atmosféru. Študentom tak predstavenie určite pomôže pri maturitách.  Sme radi, že máme Kontru v Spišskej N.Vsi."

SNV_Hamlet_01
SNV_Hamlet_02
SNV_Hamlet_03
SNV_Hamlet_04
SNV_Hamlet_05
SNV_Hamlet_06
1/6 
start stop bwd fwd

 

Aby sme nezostali len v zajatí subjektívneho pohľadu jedného z tvorcov, ponúkame recenzie na toto predstavenie od Hany Rodovej a Miry Kováčikovej.

Hamlet sa oplatí. Ak ste ho nevideli alebo videli dávno, urobte si čas - v repertoári divadla je aj vo februári 2012.

 

 

 

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes579
mod_vvisit_counterVčera1856
mod_vvisit_counterTento týždeň4461
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5775
mod_vvisit_counterTento mesiac20836
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409335

Today: 25. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok