Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

O jeden skvost menej

Surfujem si tak po internete a aby som nebol mimo obraz, mrkol som aj na naše spravodajské servre. Čakal ma šok. Hrad Krásna Hôrka vyhorel.

Máme v kraji len niekoľko naozajstných skvostov a tento nádherný hrad, vypínajúci sa nad Krásnohorským Podhradím a viditeľný naširoko naďaleko k nim určite patrí. Kto navštívil expozície, umiestnené na hrade alebo sa zúčastnil na ktorejkoľvek akcii, ktoré sa v areáli hradu konajú, bol určite uveličený a nezabudol odporúčať návštevu tejto perly nášho kraja svojim známym. Mali sme sa naozaj čím pýšiť.

Žiaľ, ľudská hlúposť a nezodpovednosť sa nezastaví pred ničím a tak aj hrad sa stal obeťou takéhoto zločinu z hlúposti. Nebezpečné jarné vypaľovanie trávy, pred ktorým varujú hasiči, si v tejto chvíli vybralo najvyššiu cenu - stačila chvíľa a hrad Krásna Hôrka bol v plameňoch. Otrasné zábery, ktoré sú uverejnené na sme.sk nepotrebujú komentár. Človek zasa raz dokázal, že si neváži nič okolo seba...

 

Komentárov  

 
0 #2 Pýcha GemeraHelena Novotná 2012-03-12 09:14
Možno, ani si predstaviť neviete, ako my, domáci prežívame túto tragédiu! Plač, smútok, bezradnosť sú len slová, ktoré zďaleka nevystihujú atmosféru pod hradom. Tá neskutočne veľká ľudská ochota pomôcť - fyzicky alebo aj finančne je iskierkou nádeje, že o jeden skvost menej predsa len nebude. Všetci veríme tomu, že náš hrad sa stane opäť pýchou Gemera, veď sa zachránilo okolo 95% zbierky. Bude to trvať možno dlho, ale Hrad Krásna Hôrka bude zrekonštruovaná ! Tomu ja verím!
Citovať
 
 
0 #1 Aká škoda..Anna Paločková 2012-03-10 20:53
Som dlhoročna muzejnicka,a preto je mi nesmierne luto,co sa stalo v tak kratku chvilu. Tazko je sa zmierit s touto stratou.
Citovať
 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes58
mod_vvisit_counterVčera700
mod_vvisit_counterTento týždeň5188
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac21015
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409514

Today: 26. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok