Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

60 tvorivých dní v kráľovstve cerúz

Pozývame Vás do tvorivého priestoru na vidieku ARTFARM, neďaleko Košíc v obci Drienovec, kde nájdete zaujímavé kráľovstvo ceruziek. Netradičné múzeum cerúz, objektov a výtvarných diel na tému ceruza sa nám v rámci projektu realizovaného s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja z programu TERRA INCOGNITA, ktorý je súčasťou projektu EHMK 2013, podarilo rozšíriť o tvorivé dielne pre malých i veľkých návštevníkov so záujmom tráviť voľný čas poznávaním a tvorivými aktivitami.

 

Malí návštevníci začnú prehliadku priestoru odkrokovaním veľkej ceruzy na desať krokov, dozvedia sa aká dôležitá je predstavivosť pre tvorbu, sami si vyskúšajú vlastnú fantáziu pri hľadaní významov a inotajov v obrazoch i veciach, ktoré v priestore ARTFARM vidia. Prejdú expozíciou starých nástrojov a náradí, kedysi používaných na vidieku, zistia napr. k čomu slúžilo „motovidlo“ a pozrú si pec na pečenie tradičných drienovských praclíkov.
V netradičnom múzeu ceruziek objavia staré vzácne ceruzy z minulého storočia a okrem veľkej zbierky ceruziek aj zaujímavé predmety a staré strúhatká. Majú možnosť vidieť artefakty na tému ceruza, ktoré robili výtvarníci, malé i veľké ceruzy z rôznych materiálov, ceruzkové obrazy i objekty. Názorne sa im predvedie, ako sa ceruzka vyrába, a tiež sa dozvedia prečo práve ceruze, ako prvému nástroju na zaznamenie tvorivej myšlienky, je vytvorené a venované  netradičné múzeum v priestore ARTFARM.

ceruzkovo_01
ceruzkovo_02
ceruzkovo_03
ceruzkovo_04
ceruzkovo_05
ceruzkovo_06
ceruzkovo_07
ceruzkovo_08
1/8 
start stop bwd fwd

 

ARTFARM tvorivý priestor na vidieku svojou rozmanitosťou zaujme malých i veľkých návštevníkov, pre starších sú zaujímavé aj iné zbierky v priestore, pre menších zase tvorivé dielne v ktorých si môžu vytvoriť vlastné obrázky. Pracujú s ceruzkami, papierom, farbami a iným materiálom, vytvorené obrázky si na pamiatku odnášajú domov, ale mnohé výtvory nechávajú v priestore a tak svojimi nápadmi, obohacujú tvorivý priestor.
Ďalšie zbierky v priestore, ktoré si návštevníci môžu pozrieť:

  • FOTO - zbierka klasickej fotografickej techniky, podobeniek, atď...
  • RÓMSKA GALÉRIA - priestor pre tvorbu a zbierka výtvarných diel rómskych detí
  • RECYKL ART - ukážky prác z odpadových materiálov
  • VECI A VECIČKY - zbierka tradičných remeselných nástrojov a náradí regionu
  • Zbierka súčasného umenia študentov a výtvarníkov Karpatského regiónu
  • Slovenský Kras - zaujímavosti prírody a živočíchov, ochrana prostredia...

Tvorivé aktivity v priestore sú určené hlavne pre skupiny detských návštevníkov. Pripravili sme priestor pre rozvíjanie tvorivosti detí, pre aktívne zážitky spojené s tvorbou v tvorivých dielniach v ktorých deti zapoja vlastnú fantáziu a vytvoria si v priestore svoje vlastné originálne dielka na tému ceruzka. Táto aktivita plne umožní vzájomné pôsobenie zaujímavého priestoru a tvorivosti jeho malých návštevníkov v súlade s aktuálnymi trendmi v kultúrnom cestovnom ruchu doma i v zahraničí (zážitková turistika).
Tvorivý priestor na vidieku ARTFARM sa nachádza v obci Drienovec za Moldavou nad Bodvou, 30 km od Košíc a 7 km od maďarských hraníc.
Návšteva priestoru ARTFARM pre skupiny aj individuálne sa dá dohodnúť na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes50
mod_vvisit_counterVčera700
mod_vvisit_counterTento týždeň5180
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac21007
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409506

Today: 26. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok