Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

LAT 2012 - Letný astronomický tábor na Zemplínskej šírave

Aj tento rok Hvezdáreň v Michalovciach organizovala Letný astronomický tábor (LAT) pre deti základných škôl a členov astronomických krúžkov. Tohtoročný tábor prebiehal vo Vojenskej zotavovni na Zemplínskej šírave.

 

Od nedele 8. 7. 2012 do nasledujúcej soboty. Tábora sa zúčastnilo 17 detí od prvákov až po ôsmakov a nie všetci boli členmi astronomických krúžkov. Priestor hotela, kde sme boli ubytovaní nám ponúkal možnosti na dopoludňajšie prednášky z astronómie v kinosále, ktoré prebiehali tentokrát oddelene. Boli vytvorené témy pre mladšie a staršie deti, ktoré sa už zaoberali aj príkladmi z astronómie. Prednášky boli doplnené dokumentárnymi filmami vzťahujúcimi sa ku preberanej látke. Poobede sme využívali perfektné letné počasie na kúpanie v bazéne alebo v Šírave, hry na multifunkčnom ihrisku, ale aj výlety do okolia. Absolvovali sme prechádzku cez les k Vinianskemu jazeru, ale aj cestu autobusom do múzea a skanzenu v Humennom, kde sme si pozreli aj výstavu kuriozít, ktorá deti, ale aj dospelých, veľmi zaujala. V piatok sme sa peši vybrali popri Šírave k prístavu a nastúpili na vyhliadkovú loď. Plavba loďou netrvala ani hodinu, napriek tomu sme získali iný pohľad na brehy Zemplínskej šíravy.
V neskorých večerných až nočných hodinách bolo na programe sledovanie počasia a ak bolo jasno a videli sme hviezdy, rozložili sme ďalekohľad v blízkosti hotela a pozorovali objekty, ktoré je vidieť v lete. Okrem toho sa deti pomocou laserového ukazovadla učili poznávať súhvezdia na reálnej oblohe, nielen na mape. Dúfame, že sa deťom tábor páčil a že sa uvidíme na astronomických krúžkoch na hvezdárni.

Kontakt:
Adresa: Hrádok 1, 071 01 Michalovce
Tel.: 056/6443260
Fax: 056/6443259
E-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
Web: http://www.hvezdaren-mi.sk/

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes660
mod_vvisit_counterVčera1856
mod_vvisit_counterTento týždeň5090
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac20917
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409416

Today: 25. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok