Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Hlavná cena na Spiši

Tibor Gurin získal hlavnú cenu na celoštátnom výtvarnom fóre.
Výtvarné spektrum 2012 je vrcholom súťažnej prehliadky neprofesionálneho výtvarného umenia. Tento rok sa v Trenčíne konal 49. ročník, kde sa stretli a konfrontovali výsledky svojej tvorby autori z ôsmich krajov Slovenska.
Súťaž sa vyznačuje najmä rôznorodosťou, čím sa rozumie rôznorodosť techník, žánrov, výtvarných názorov, štýlov, smerov, ale aj vekových či vzdelanostných kategórií súťažiacich.  Podujatie výrazne pomáha rozvíjať záujmy a talent autorov v oblasti neprofesionálnej tvorby a je vynikajúcou platformou na podchytenie mladých tvorcov.

Do celoštátneho kola postúpilo 265 autorov zo všetkých krajov Slovenska. Expozícia bola zostavené z 212 výtvarných diel a odborná porota navrhla udeliť celkovo 16 cien a 17 čestných uznaní.
V unikátnej trenčianskej Synagóge sa stretla špička slovenskej neprofesionálnej výtvarnej tvorby, kde odborná porota pozostávajúca s profesionálnych  výtvarných umelcov, pedagógov a teoretikov udelila hlavnú cenu Tiborovi Gurinovi za plastiku z kameňa “ Rybár a predátor“.
Tibor Gurin žije a tvorí v Spišskej Nove Vsi.  Je členom ART klubu neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Spiš, ktorý pôsobí pri Spišskom osvetovom stredisku. Patrí k významným predstaviteľom slovenskej insitnej tvorby. Jeho umelecký záber zahŕňa sochárstvo, maliarstvo a rezbárstvo.
Hlavná cena je vzácnym kamienkom tvorby nielen pre autora, ale aj pre výtvarnícku obec na Spiši.

foto: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi

Adresa: Zimná 47, 052 01 Spišská Nová Ves
Tel.: 053/4425250
Fax: 053/4424092
E-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
Web: http://www.osvetasnv.sk

 

Komentárov  

 
+1 #1 PochvalaEma Krohláková 2012-09-14 23:07
:-) Práce pána Gurína sú veľmi pekné,videla som ich viacej na výstavách,zobra zujú pracujúcich baníkov,prírodu .Je to jednoduchý človek,na náš region veľký amaterský umelec.Keby ich takých bolo viacej.Nech sa mu nadˇalej darí v jeho tvorivej práci a veľa zdravia.
Citovať
 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes650
mod_vvisit_counterVčera1856
mod_vvisit_counterTento týždeň5080
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac20907
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409406

Today: 25. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok