Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Recykl Art

V tvorivom priestore na vidieku ARTFARM, neďaleko Košíc v obci Drienovec sa v týchto dňoch uskutočnilo medzinárodné tvorivé stretnutie študentov výtvarných škôl zo Slovenska a zo zahraničia „RECYKL ART“ zamerané na tvorbu diel z odpadových materiálov. Mladí ľudia zo Slovenska, Poľska, Česka a Rumunska inovatívne stvárňovali v zadaných témach potrebu riešenia nadmerného hromadenia odpadu, jeho recyklácie a využívania. Stretnutie im umožnilo kultúrny dialóg, tvorivú spoluprácu prekračujúcu hranice konvenčných spôsobov stvárňovania, žánrov, ale aj generačnej, kultúrnej či národnostnej odlišnosti. Spoločne vytvorili v priestore Artfarm nekonvenčné diela, zázemie pre šírenie inovatívnych myšlienok a pozitívnych podnetov RecyklArtu (témou bola stolička, hudobný nástroj a masky-tváre).

Pozývame Vás na výstavu zaujímavých výtvarných prác, ktoré vznikli počas tvorivého stretnutia a môžete ich vidieť v zahradnej galérii priestoru Artfarm na vidieku.

 

recyklart_2012_01
recyklart_2012_02
recyklart_2012_03
recyklart_2012_04
recyklart_2012_05
recyklart_2012_06
recyklart_2012_07
recyklart_2012_08
recyklart_2012_09
recyklart_2012_10
recyklart_2012_11
recyklart_2012_12
01/12 
start stop bwd fwd

 

Projekt organizovalo združenie Dizajn fórum a bol spolufinancovaný z dotačného systému MKSR v programe EHMK 2013 - Košice. 

Návštevníci si okrem výstavy RECYKL ART môžu v priestore na vidieku pozrieť zbierku VECI A VECIČKY - tradičné remeselné nástroje a náradia regiónu, FOTO - zbierku klasickej fotografickej techniky a zbierku súčasného umenia študentov a výtvarníkov Karpatského regiónu. Hlavnou atraktivitou priestoru je netradičné MÚZEUM CERUZIEK a artefaktov na tému ceruza, v ktorom sme pre detských návštevníkov pripravili priestor pre rozvíjanie tvorivosti, pre aktívne zážitky spojené s tvorbou v tvorivých dielniach kde deti zapoja vlastnú fantáziu a vytvoria si svoje vlastné originálne dielka na tému ceruzka. Táto aktivita umožní vzájomné pôsobenie zaujímavého priestoru a tvorivosti jeho malých návštevníkov v súlade s aktuálnymi trendmi v kultúrnom cestovnom ruchu doma i v zahraničí (zážitková turistika).
Tvorivý priestor na vidieku ARTFARM sa nachádza v obci Drienovec za Moldavou nad Bodvou, 30 km od Košíc a 7 km od maďarských hraníc.

Návšteva ARTFARM pre skupiny aj individuálne sa dá dohodnúť na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes190
mod_vvisit_counterVčera880
mod_vvisit_counterTento týždeň1665
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac23593
mod_vvisit_counterMinulý mesiac26315
mod_vvisit_counterSpolu1438407

Today: 29. Jún 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok