Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Kudzeľna chyža

Výstava Kudzeľna chyža je venovaná kalendárnym obyčajam zimného obdobia, ktoré boli neodmysliteľnou súčasťou každodenného života predovšetkým na dedine. Najviac sa sústreďovali do obdobia vegetačného pokoja. Všetky sviatky tohto obdobia mali nielen pracovnú, ale i zábavnú, socializačnú, spoločenskú fiunkcia a dôležité miesto v agrárnej, či ľúbostnej mágii.

Určitými úkonmi v tieto dni si človek zabezpečoval hojnosť úrody, prosperitu počas celého roka, náklonnosť šťastia aj priazeň lásky. Priadky, stridžie dni, advent, vianočné obdobie či fašiangy sú nielen staticky prezentované v Národopisnom múzeu v Smižanoch, ale ponúkajú pre návštevníkov možnosť autentickejšieho zážitku vďaka sprievodným programom formou prednášok, tvorivých dielní a premietania filmov.

Múzeum Spiša  v Spišskej Novej Vsi - Národopisného múzea v Smižanoch je jedným z kultúrnych zariadení Košického samosprávneho kraja, ktoré sa orientuje na prírodu, históriu, etnografiu spišského regiónu.

Kurátor výstavy: Margita Kočišová, Mgr. Mária Michalková Staňová

Výstava potrvá do 28. 2. 2013

Kontakt:  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , 0917746336

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes3
mod_vvisit_counterVčera700
mod_vvisit_counterTento týždeň5133
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac20960
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409459

Today: 26. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok