Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Historické príbehy zo Zemplína

Nie je to tak dávno, čo som bol v Michalovciach na krste knihy Príbehy od Schengenskej hranice. Sympatický nápad zachytiť a zdokumentovať bohatú a dosiaľ stále nedostatočne prebádanú históriu Zemplína sa mi zapáčil, veď knihu som prečítal na jeden nádych.
A ešte sa rok s rokom nezišiel a v schránke som objavil ďalšiu pozvánku - na krst knihy Historické príbehy od Schengenskej hranice 2. Trinásť autorov ponúka v knihe tridsať príbehov z doby nedávnej, ale aj z hmlistých čias, keď Zemplín ešte ani Zemplínom nebol.

Motorom a dušou oboch kníh (ale aj mnohých ďalších zaujímavých aktivít) je historik Zemplínskeho múzea v Michalovciach dr. Martin Molnár. On sám pri tejto príležitosti predstavil ôsmych z trinástich autorov, ktorí sa na krste zúčastnili. Možno osud každého z autorov by mohol byť námetom na ďalšiu knihu, pre týchto ľudí však na prvom mieste je záujem o históriu regiónu, z ktorého pochádzajú alebo v ňom žijú.
Krstnými knižky sa stali primátor mesta Michalovce Viliam Záhorčák, kardiológ Peter Olexa a univerzitný profesor Peter Zubko. Krstilo sa za veľkého záujmu obecenstva, veď na slávnosti sa stretlo určite vyše sedemdesiat sympatizantov kníh, kultúry a histórie.
Za všetkým treba hľadať ženu a inak to nie je ani v tomto prípade. Vydavateľkou a hlavnou mecénkou diela a jeho autorov sa stala Mgr. Eva Bučková. Pod vydanie knihy sa však podpísalo aj veľa ďalších sponzorov.
Podrobnú správu o krste knihy aj s bohatou fotodokumentáciou nájdete na stránke nazempline.sk.

Jiří Zaťovič

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes48
mod_vvisit_counterVčera700
mod_vvisit_counterTento týždeň5178
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5908
mod_vvisit_counterTento mesiac21005
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409504

Today: 26. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok