Dokumenty

Registrácia cieľového bodu

Program Terra Incognita, ktorý je súčasťou projektu Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013, vznikol z iniciatívy Košického samosprávneho kraja na podporu kultúry a rozvoja cestovného ruchu. Hlavnou témou je kultúrne dedičstvo rozložené a zachované na 3 tematických cestách – vínnej, gotickej a železnej. Dlhodobým zámerom programu Terra Incognita, je posilnenie regionálneho rozvoja a zlepšenie kvality života obyvateľov v regióne prostredníctvom kultúrnych aktivít a rozvoja turistických ponúk, ktoré KSK iniciuje a podporuje cez lokálne (miestne) partnerstvá.

 

Z dôvodovej správy o programe Terra Incognita

Košický samosprávny kraj deklaroval svoje partnerstvo v projekte Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013 od začiatku kandidatúry. Projekt takýchto rozmerov má prirodzenú tendenciu obsiahnuť nielen mesto, ale celý okolitý región, ktorý metropolu živí hlavne ľuďmi, ich prácou, myšlienkami. Pozvať hostí do Košíc a neukázať im aj okolitý kraj, by znamenalo nevyužiť obrovskú šancu, ktorá sa projektom EHMK ponúka.

 

Z Dôvodovej správy k dramaturgickému plánu programu Terra Incognita

Program Terra Incognita je programom Košického samosprávneho kraja, ktorý bol koncipovaný ako súčasť programu mesta Košice pod názvom Interface a s ktorým mesto Košice získalo titul Európske hlavné mesto kultúry 2013. Pri príprave súťažnej časti programu Interface bolo dohodnuté, že aktivity v rámci tohto programu realizované na území mesta Košice budú v gescii mesta a aktivity v širšom okolí mesta budú v gescii Košického samosprávneho kraja.

 

VZN o programe Terra Incognita

Program Terra Incognita realizujeme podľa akčného plánu, ktorý schválilo Zastupiteľstvo KSK a podľa požiadaviek a úloh Riadiaceho výboru programu. Do tohto rámca spadá aj schválenie VZN o poskytovaní dotácií a účelových finančných prostriedkov z rozpočtu KSK. Predchádzalo mu obdobie analýz, prípravy manuálov na realizáciu programu a prezentácie programu v regiónoch KSK.
Dotačný systém, schválený vo VZN zabezpečuje pre celý program finančné prostriedky tak, aby došlo k naplneniu cieľov programu. Finančné prostriedky z rozpočtu KSK však nebudú jedinými, množstvo aktivít sa realizuje z mimorozpočtových zdrojov, predovšetkým z projektov, ktorými sa uchádzame o ďalšie granty.

 

Páči sa vám naše logo?

Už na prvý pohľad je zrejmé, že logo programu Terra Incognita sa narodilo pod šťastnou hviezdou. Jeho farebnosť, variabilita, jednoduchosť a všestranná použiteľnosť z neho robia ozdobu.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1490
mod_vvisit_counterVčera786
mod_vvisit_counterTento týždeň4283
mod_vvisit_counterMinulý týždeň2085
mod_vvisit_counterTento mesiac5254
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20632
mod_vvisit_counterSpolu1558333

Today: 09. Dec 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok