Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Akcie

Prvý vzdelávací seminár projektu Kultúrna fotografia v regióne

Kultúrne centrum Košického samosprávneho kraja v spolupráci s občianskym združením Legend Foto chystá 10. augusta prvý fotoseminár organizovaný v rámci projektu KUFOR (Kultúrna fotografia v regióne).
Kurz je určený všetkým milovníkom fotografie, ktorý chcú zlepšiť svoju techniku fotografovania či kreatívne videnie. Vyučovať budú lektori Pavel Smejkal, Jožo Jarošík, Peter Reefe Kováč a ďalší.

 

Zvony, zvonice a zvonenie na Spiši v minulosti

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi pozýva všetkých svojích priaznivcov  na výstavu pod názvom Zvony, zvonice a zvonenie na Spiši v minulosti, ktorú pripravilo pri príležitosti 500. výročia skončenia slávnej éry spišskonovoveskej stredovekej kovolejárne založenej Majstrom Konrádom (1513 – 2013).

 

Rozvoj cieľového bodu na Turnianskej vínnej ceste

Stredoveká sýpka s vínnou pivnicou GRANARIUM v Jablonove nad Turňou  je jedným z cieľových bodov programu TERRA INCOGNITA a zároveň je súčasťou Rozprávkového kráľovstva Tašíkovo. Občianske združenie ALMA – Centrum obnovy a ochrany ľudovej architektúry a tradícií Gemera v rámci cezhraničnej spolupráce HUSK/1101/1.3.1/0231, pod názvom  Hviezdy, hviezdy... pripravuje Ekoturistický kompas na Krase pre návštevníkov a poskytovateľov turistických služieb.

 

30 rokov hvezdárne v Michalovciach

Prvého decembra oslavuje michalovská hvezdáreň svoje tridsiate narodeniny. Keďže je to okrúhle jubileum, rozhodli sme sa prichystať pre návštevníkov výstavu.

 

Najlepšie fotografie z projektu KUFOR nájdete v Zemplínskom múzeu v Michalovciach

V piatok 2. augusta 2013 sa v Zemplínskom múzeu v Michalovciach uskutoční otvorenie putovnej výstavy fotografií s názvom FOTOKUFOR. Vystavené budú fotografie, ktoré vznikli v rámci cezhraničného projektu. Otvorenie výstavy sa uskutoční v piatok o 15:00 hod. a výstava potrvá do 16. augusta 2013.

 

STREDOVEKÉ NÁSTENNÉ MAĽBY NA SPIŠI

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi – pobočka kaštieľ Markušovce  pozýva všetkých svojích priaznivcov na výstavu STREDOVEKÉ NÁSTENNÉ MAĽBY NA SPIŠI. Výstava je venovaná stredovekému výtvarnému umeniu v  sakrálnych objektoch nášho region Spiš.

 

Prezentačný stánok Terra Incognita zahalený do vône jedla

V Kúpeľoch Štós sa varil paprikáš

 

Fotogaléria NOVA uvádza: Dark light

Pozývame Vás na výstavu veľkoformátových fotografií známeho košického maliara, grafika, intermediálneho umelca a pedagóga Borisa Vaitoviča, ktorú do 20.augusta  „hostí“ naša FotoGaléria NOVA vo Verejnej knižnici J. Bocatia na Hlavnej 48 v Košiciach. Výstavná kolekcia predstavuje užší výber zo série záberov, ktorá vznikla počas tohtoročného pobytu autora v Tokiu.

 

Na gotickej ceste

Kultúrne centrum KSK otvorilo 30. januára 2013 výstavu fotografií a obrazov z Medzinárodných plenérov pod názvom NA GOTICKEJ CESTE.
Na vernisáž výstavy prišli okrem širokej verejnosti aj autori diel, účastníci výtvarného a fotografického plenéra zo Spišskej Novej Vsi, Michaloviec, Sečoviec, Krosna, Užhorodu ako aj domáci Košičania. Podujatie oživilo duo zobcových fláut s klavírnym sprievodom zo Základnej umeleckej školy na Bernolákovej 26 v Košiciach.

 

Štruktúra a architektúra

Pozývame Vás na výstavu nemeckého fotografa Thomasa Voßbecka, na ktorej zachytáva zaujímavé zákutia industriálneho prostredia Horného Sliezka.
Výstavu sprevádza zvuková kompozícia Richarda Ortmanna.
Multimediálna prednáška a finisáž sa uskutoční v nedeľu 4. augusta o 17:00.

 

Vychádza zbierka poviedok inšpirovaná košickou Uličkou remesiel

Nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry vydáva pred najkrajšími sviatkami roka knižku Príbehy z uličky. Autormi desiatich príbehov inšpirovaných remeslami v Uličke remesiel sú mladí košickí autori zo Základnej školy Ľudovíta Fullu v Košiciach.

 
Viac článkov...
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes184
mod_vvisit_counterVčera1856
mod_vvisit_counterTento týždeň4066
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5775
mod_vvisit_counterTento mesiac20441
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1408940

Today: 25. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok