Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Akcie

Putovanie krajinou nespoznanou objektívom diplomatov

V átriu Teologickej fakulty Katolickej univerzity v Košiciach v piatok 12.októbra 2012 o 17:30 otvoril minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák výstavu „Putovanie krajinou nespoznanou“. Myšlienka na výstavu vznikla počas prípravy zaujímavého putovania skupiny diplomatov z Kanady, USA, Slovinska, Japonska, Chorvátska, Turecka, Holandska, Nórska, Gruzínska, Švajčiarska, Talianska a Izraela akreditovaných v Bratislave. Diplomati navštívili Košický samosprávny kraj a mesto Košice počas víkendu od 15. júna do 17. júna 2012.

 

Svätojánske zvyky aj v Krosne

Na  tradičnom multikultúrnom rodinnom festivale - 10. SOBÓTKA NAD WISLOKIEM v Krosne dňa 23. júna vystúpil aj Folklórny súbor BORIEVKA  z Košíc v pódiovom programe s domácimi Folklórnyymi súbormi a skupinami, zahraničnými súbormi ako MAKOVICA zo Svidníka, či BORYSLAVIACI z Ukrajiny.

 

Sacral elementum II. - Ikony. Sakrálne v súčasnom výtvarnom umení

Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi - Kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci so Zemplínskym múzeom v Michalovciach Vás a Vašich priateľov pozývajú na otvorenie výstavy SACRAL ELEMENTUM II. vo štvrtok, 27. júna 2013 o 16.00 v Galérii umelcov Spiša. Otvorenie výstavy sprevádza koncert zboru Cantus Villa Nova o 18.00 v koncertnej sále (vstupné 1 €).

 

Salón Čečejovce 2012

VÝBER PRÁC Z MEDZINÁRODNÉHO STRETNUTIA VÝTVARNÝCH UMELCOV ČEČEJOVCE 2012
Kultúrne centrum KSK otvorí vo svojich priestoroch na Strojárenskej 3 v stredu 5. 12. 2012 o 16.30 výstavu výtvarných prác z Medzinárodného stretnutia výtvarných umelcov v Čečejovciach.

 

Súťaž Fotokufor už má svojich výhercov

V pondelok 17. júna 2013 sa v obchodnom centre Atrium Optima v Košiciach uskutočnilo vyvrcholenie fotografickej súťaže FOTOKUFOR. Vystavených je 50 najlepších fotorafií a ocenených bolo 9 výhercov, ktorí súťažili v troch kategóriách. Výstavu si môžete pozrieť do 1. júla 2013.

 

Zažili ste príbeh Urbanovej veže?

V sobotu 6. októbra 2012 sa konala opäť veľmi úspešná akcia Biela noc v Košiciach. Využili sme záujem o túto akciu a návštevníkom Košíc sme ponúkli špeciálnu projekciu - Príbeh Urbanovej veže. Samostatná projekcia tohto príbehu bola financovaná z rozpočtu programu Terra Incognita a sponzorských príspevkov.

 

Festivalová nedeľa pod hradom zachutila každému

Vraciame sa k 40. Podhoroďským slávnostiam na pomyselnom pomedzí
V programe 40. ročníka festivalu v geograficky zaujímavej časti Karpatského euroregiónu, kde dochádza k stretu a prelínaniu rusínskej a ukrajinskej kultúry so slovenskou sa 26. augusta v amfiteátri za Kultúrnym domom v obci Podhoroď od 14,oo hod. predstavili slovenské, rusínske a ukrajinské súbory, skupiny a jednotlivci. Usporiadatelia – Obecný úrad v Podhorodi, Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, Slovenské národné múzeum – Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku a Zväz Rusínov – Ukrajincov Slovenskej republiky pripravili program vytvorený z hudobných, speváckych a tanečných blokov.

 

Projekt Gothic windows open

Skvalitnenie  informačno - komunikačného a prezentačného systému Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi a jeho pobočiek, ktorý bol úspešný v rámci výzvy č.1/2012 z programu Terra Incognita - Krajina nespoznaná a je súčasťou EHM 2013, prebieha v sídle Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi a na pobočkách múzea v Smižanoch a v kaštieli Markušovce. Vďaka pomoci spomínaného programu múzeum vytvorí reprezentatívne priestory prvého kontaktu s návštevníkom, zlepši technicko – prevádzkové vybavenie v „infomúzejkách“ upraví exteriér nádvoria Provinčného domu prezentačnej zásteny a zavedie informačný systém v exteriéroch pobočiek.

 

Českí architekti na východnom Slovensku

Prijmite pozvanie do Zemplínskej knižnice v Trebišove na výstavu, ktorá nazerá do histórie slovensko-českých vzťahov v oblasti staviteľstva a architektúry a zaznamenáva stavby na území východného Slovenska, ktoré projektovali českí architekti.

 

Po gotickej ceste

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Východoslovenským múzeom v Košiciach Vás pozývajú na putovnú fotografickú výstavu vytvorenú zo starých sklenených negatívov, ktoré zachytávajú kultúrno-historické pamiatky Gotickej cesty. Putovná výstava bola sprístupnená v pondelok  22. 10. 2012 v priestoroch Provinčného domu, sídla Múzea Spiša.

 

Tradičná zemplínska zabíjačka

Vlastivedné múzeum v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, usporiadalo 30. decembra 2011 pred trebišovským kaštieľom pre obyvateľov mesta Trebišov a blízkeho okolia nultý ročník predsilvestrovského podujatia „Tradičná zemplínska zabíjačka“.

 
Viac článkov...
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes195
mod_vvisit_counterVčera1856
mod_vvisit_counterTento týždeň4077
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5775
mod_vvisit_counterTento mesiac20452
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1408951

Today: 25. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok