Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Akcie

Dovoľice nam jašľički zabavic?

Vlastivedné múzeum v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, usporiadalo dňa 27. decembra 2011 v expozícii Ľudových plastík a drevorezieb pre verejnosť  vystúpenie jasličkárov zo Slivníka s názvom „Dovoľice nam jašľički zabavic?“.

 

Veľaty na palete

Medzinárodný plenér pre neprofesionálnych výtvarníkov na Vínnej ceste

 

Workshop pre malých aj veľkých

Kultúrne centrum KSK zorganizovalo v rámci výstavy MLADenci&SEEart workshop s vystavujúcimi autormi Jánom Gállom a Ladislavom Staňom ml.

 

Teodor Jozef Mousson, výber z tvorby"maliara Zemplína"

Zemplínske múzeum v Michalovciach sa v posledný deň kalendárneho roka lúči so svojimi priaznivcami opäť jednou z tradičných Silvestrovských vernisáží. Tohtoročná je venovaná maliarovi s francúzskymi koreňmi Teodorovi Jozefovi  Moussonovi, ktorý žil a tvoril v Michalovciach v rokoch 1911 – 1944.

 

X. Tokajské vinobranie

Do tohtoročných osláv Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa zapojil celý kraj.
Počas piatka a soboty 23. a 24. septembra sa uskutočnil celý rad zaujímavých akcií, medzi nimi aj X. Tokajské vinobranie v Čerhove. Podujatie pod záštitou predsedu KSK JUDr. Zdenka Trebuľu bolo zapojené do osláv Svetového dňa cestovného ruchu 2011.

 

Úspešný prázdninový týždeň s vesmírom

Počas jarných prázdnin pripravila Hvezdáreň v Michalovciach pre vyše stovku detí, ich rodičov aj starých rodičov pestrý program.

 

Ocenenie dobrovoľných knihovníkov kraja

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach  a Spolok slovenských knihovníkov - krajská pobočka v Košiciach, za účasti pozvaných hostí, ocení vo štvrtok 8. decembra 2011 prácu dlhodobo pracujúcich dobrovoľných knihovníkov obecných knižníc na území Košického samosprávneho kraja.

 

Výzva - Takí boli naši dedovia

Obraciame sa na Vás touto cestou s výzvou na aktívnu spoluúčasť na realizácii projektu Takí boli naši dedovia. Zámerom autorov projektu je pripomenutie 100. výročia vypuknutia 1. svetovej vojny skrz osudy  jej priamych účastníkov z Košíc a okolia. Zapojte sa do projektu Východoslovenského múzea a zapožičajte nám portréty Vašich starých a prastarých otcov v uniformách. Podeľte sa o ich osudy so širšou verejnosťou a napomôžte tak dôstojnému pripomenutiu ich pamiatky. Cieľom našej kampane je vytvoriť databázu obsahujúcu portréty a personálie účastníkov vojny. Získaný a spracovaný materiál bude podkladom pre výstavu venovanú 100. výročiu vypuknutia 1. svetovej vojny v júni 2014.

 

Kontra uvádza Hamleta

Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi uvádza nové naštudovanie hry Wiliama Shakespeara Hamlet.

 

Na Slovakiatoure kraj s metropolou i regiónmi

Na najväčšom slovenskom veľtrhu cestovného ruchu sa už po šiestykrát v expozícii Košického samosprávneho kraja spoločne prezentujú regióny Gemer, Dolný Zemplín, Spiš a mesto Košice. 19. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour sa koná od 24. do 27. januára v priestoroch Incheba Expo v Bratislave, zúčastňuje sa na ňom vyše 400 vystavovateľov z viac ako 20 krajín. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil prezident SR Ivan Gašparovič a navštívil aj expozíciu Košického samosprávneho kraja.

 

S nositeľmi tradícií v Trebišove

Regionálnu súťažnú prehliadku folklórnych skupín Nositelia tradícií 2011 pripravilo Regionálne osvetové stredisko v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s Obecným úradom vo Veľkých Ozorovciach. V sobotu 22. októbra 2011 zišli sa v Kultúrnom dome vo Veľkých Ozorovciach milovníci folklóru, obdivovatelia krásy a bohatosti zemplínčiny, ale predovšetkým interpreti a udržiavatelia týchto tradícií.

 
Viac článkov...
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes260
mod_vvisit_counterVčera1856
mod_vvisit_counterTento týždeň4142
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5775
mod_vvisit_counterTento mesiac20517
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409016

Today: 25. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok