Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Akcie

Prameň sv. Ladislava v relácii KVARTETO

Vo štvrtok 8. 9. 2011, o 18.00 hod odvysiela STV2 v relácii Kvarteto (magazín krajín Višegrádskej štvorky) krátky dokumentárny film, ktorý vznikol na základe  spolupráce Slovenskej televízie a Literárnej spoločnosti Pravé orechové. Dokument priblíži Prameň svätého Ladislava a jeho legendu - miesto na Jasovskej planine Slovenského krasu. Krátky film ozrejmí nielen dejinné súvislosti z druhej polovice 11. storočia a toto miesto, ale i potenciál rozvoja turizmu danej oblasti, ktorá patrí k nášmu kraju.

 

Košice tour 2013

Medzinárodná výstava cestovného ruchu a regiónov, ktorá sa konala v dňoch 30. 1. - 1. 2. 2013 v hoteli Centrum v Košiciach bola poznamenaná nižšou účasťou vystavujúcich, ale aj menším záujmom verejnosti. Bolo to spôsobené určite aj klesajúcou úrovňou predchádzajúcich ročníkov, rovnako sa však pod túto akciu podpísala aj šíriaca sa chrípka.

 

Karpackie klimaty 2011

Predstavili sme program Terra Incognita u našich susedov

Kultúrne centrum Košického samosprávneho kraja sa zúčastnilo v dňoch 26. – 28. augusta na tradičnom medzinárodnom podujatí prezentujúcom kultúru a historické dedičstvo Karpatského euroregiónu v Krosne – KARPACKIE KLIMATY. Podujatie je jednou z mnohých akcií v rámci cezhraničnej spolupráce medzi Kultúrnym centrom KSK a regionálnym centrom kultúr pohraničia v Krosne.

 

Svätý Cyril a Metod - patróni Slovenska

Zemplínska knižnica v Trebišove Vás pozýva na cyklus podujatí venovaných 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie.

Začíname 5. februára odbornou prednáškou s doc. ThDr. Štefanom Pružinským, PhD. a otvorením výstavy z fondu Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach o pôsobení solúnskych bratov na území Slovenska a tiež výstavou náboženskej literatúry o Cyrilovi a Metodovi.

Vstup na všetky podujatia je voľný!

Kontakt:
Zemplínska knižnica Trebišov
M.R. Štefánika 53, 075 01 Trebišov
Tel.: 056/6724222
Fax: 056/6722786
E-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

Ako sme žili, žijeme a tvoríme

Rezbárska tvorba Zoltána Oelschlägera

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi pobočka -Národopisné múzeum v Smižanoch  pozýva v priebehu mesiacov júl - september 2011 všetkých milovníkov rezbárskeho umenia na prehliadku výstavy z tvorby Zoltána Oelschlägera, neprofesionálneho výtvarníka zo Spiša, výstavu dopĺňa zaujímavá kolekcia predmetov, ktoré zozbierali členovia Karpatského spolku miestnej skupiny v Spišskej Novej Vsi.

 

Priniesli sme vám noviny, počúvajte...

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave pripravilo s folklórnymi súbormi Haviarik, Haviar, Dubina a ľudovou hudbou Lúčka z Rožňavy koncert ľudových zvykov, kolied vianočných piesní. Hosťom programu bola pani Mária Brdárska-Janoška z Rejdovej.

 

Štefan Kubík: Odkaz v dreve

Celoživotné dielo akademického sochára Štefana Kubíka, rodáka zo Spišského Podhradia, predstaví priaznivcom sochárskeho umenia Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi pri príležitosti nedožitého 70. výročia narodenia autora.

 

Študijno - propagačná cesta k susedom

V dňoch 17. - 21. septembra 2012 absolvovali v rámci projektu vzdelávania pracovníkov kultúrnych zariadení KSK „KVAPKA“ študijnú cestu do Juhočeského kraja zamestnanci organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK. Cieľom tejto cesty bolo zoznámiť sa so spôsobom ochrany pamiatok a ich využívania v cestovnom ruchu, ale predovšetkým pri propagácii kraja. V rámci tejto cesty absolvovali pracovníci OvZP návštevy svetoznámych pamiatok - mesta Český Krumlov (pamiatka UNESCO), zámku Hluboká, dediny Holašovice (pamiatka UNESCO), ale aj samotného centra Juhočeského kraja - Českých Budejovíc. Vďaka pomoci z úradu Juhočeského kraja boli návštevy spomínaných zariadení spojené aj s výkladom o spôsobe starostlivosti o pamiatky.

 

Historické príbehy zo Zemplína

Nie je to tak dávno, čo som bol v Michalovciach na krste knihy Príbehy od Schengenskej hranice. Sympatický nápad zachytiť a zdokumentovať bohatú a dosiaľ stále nedostatočne prebádanú históriu Zemplína sa mi zapáčil, veď knihu som prečítal na jeden nádych.
A ešte sa rok s rokom nezišiel a v schránke som objavil ďalšiu pozvánku - na krst knihy Historické príbehy od Schengenskej hranice 2. Trinásť autorov ponúka v knihe tridsať príbehov z doby nedávnej, ale aj z hmlistých čias, keď Zemplín ešte ani Zemplínom nebol.

 

Letná ponuka Múzea Spiša v SNV

Pracovníci múzea k svojmu výročiu pripravili počas letných mesiacov v roku  2011 rôzne kultúrne podujatia.

 

Dotyky umenia pre charitu

Predseda Košického samosprávneho kraja prevzal v októbri 2012 záštitu nad charitatívnym výtvarným projektom Dotyky umenia, ktorého realizátorom je občianske združenie Orin Panacea v spolupráci s  o.z. Cesty spájania.                                        
Ústrednou myšlienkou projektu je spojenie tvorivých ľudí a umelcov výtvarného sveta a následne uskutočnenie verejnej dražby pod gesciou aukčnej spoločnosti SOGA s.r.o v Bratislave. Do uvedeného projektu sa môžu zapojiť všetky umelecké inštitúcie, amatérski a profesionálni výtvarníci, ktorí vďaka svojmu výtvarnému talentu a umeleckým danostiam pomôžu detským onkologickým pacientom formou darovania svojich výtvarných diel. Vybrané výtvarné diela budú v prvej polovici roka 2013 prezentované a následne vydražené  formou aukcie. Výťažok z dražby bude venovaný deťom s onkologickým onemocnením. Účasť na tomto charitatívnom projekte je významnou príležitosťou pre všetkých výtvarných umelcov, amatérov i profesionálov, predstaviť výsledky svojej umeleckej tvorby úzkemu okruhu odborníkov i širokej odbornej verejnosti a zároveň podporiť liečbu detských onkologických pacientov v Košickom a Prešovskom samosprávnom kraji.

 
Viac článkov...
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes315
mod_vvisit_counterVčera1856
mod_vvisit_counterTento týždeň4197
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5775
mod_vvisit_counterTento mesiac20572
mod_vvisit_counterMinulý mesiac27633
mod_vvisit_counterSpolu1409071

Today: 25. Máj 2022
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok