Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Ktorý región nášho kraja sa vám páči najviac?
 
Reklamný prúžok

Vitajte v krajine nespoznanej

Ocenenie dobrovoľných knihovníkov kraja

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach  a Spolok slovenských knihovníkov - krajská pobočka v Košiciach, za účasti pozvaných hostí, ocení vo štvrtok 8. decembra 2011 prácu dlhodobo pracujúcich dobrovoľných knihovníkov obecných knižníc na území Košického samosprávneho kraja.

 

Čistiareň duší

30. 11. 2011 bola v Zemplínskej knižnici v Trebišove prezentácia, v poradí už ôsmeho zborníka prác členov Literárneho umeleckého klubu (LUK), ktorý funguje pri Zemplínskej knižnici od roku 1987. Prezentácia sa uskutočnila  za účasti hostí z Levoče a Spišskej Novej Vsi.

 

30 rokov hvezdárne v Michalovciach

Prvého decembra oslavuje michalovská hvezdáreň svoje tridsiate narodeniny. Keďže je to okrúhle jubileum, rozhodli sme sa prichystať pre návštevníkov výstavu.

 

Druhé kolo výzvy

31. októbra 2011 sme uzavreli prijímanie žiadostí o podporu v druhom kole Výzvy č. 1/ 2011 programu Terra Incognita.

 

Najlepší nositelia tradícií v roku 2011

Obzretie za krajskou súťažnou prehliadkou folklórnych skupín Košického samosprávneho kraja - Nositelia tradícií 2011

 

Vlastivedné múzeum Trebišov pozýva na virtuálnu prehliadku

Priatelia, priaznivci histórie, umenia, kultúry, ponúkame Vám na prezretie fotogalérie z našich podujatí. Vlastivedné múzeum v Trebišove nielen vlastní zbiera a uchováva vzácne zbierkové predmety, stará sa a spravuje stále expozície, ale aj sprístupňuje svoje expozície a priestory organizovaním interaktívnych podujatí, ktoré ponúkajú prezentáciu tej najvzácnejšej historickej pamiatky nášho regiónu - expozícií a objektov trebišovského Vlastivedného múzea.

 

Kontra uvádza Hamleta

Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi uvádza nové naštudovanie hry Wiliama Shakespeara Hamlet.

 

Slanec má nové infocentrum a múzeum

Slanec/Füzér - Pri príležitosti 777. výročia prvej písomnej zmienky o obci Slanec podpísali obce Slanec a Füzér dňa 26. 8. 2007 v Slanci Zmluvu o partnerstve a spolupráci, ktorou oficiálne potvrdili záujem všestranne spolupracovať a rozvíjať partnerské vzťahy. Spoločne vytvorili projekt Cez kopec, cez kopec sem v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika - Slovenská republika  2007 – 2013, vďaka ktorému pritiahnu mnoho turistov. Hlavným partnerom projektu je obec Füzér a cezhraničným obec Slanec.

 

S nositeľmi tradícií v Trebišove

Regionálnu súťažnú prehliadku folklórnych skupín Nositelia tradícií 2011 pripravilo Regionálne osvetové stredisko v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s Obecným úradom vo Veľkých Ozorovciach. V sobotu 22. októbra 2011 zišli sa v Kultúrnom dome vo Veľkých Ozorovciach milovníci folklóru, obdivovatelia krásy a bohatosti zemplínčiny, ale predovšetkým interpreti a udržiavatelia týchto tradícií.

 

Návrat k filmovému plátnu

FILMFEST 2011 - 29. ročník filmového festivalu amatérskych filmárov ABOV-ŠARIŠ-GEMER-SPIŠ

 

Letohrádok Dardanely v Markušovciach – Expozícia klávesových hudobných nástrojov

Jednoposchodovú budovu letohrádku Dardanely dal postaviť Wolfgang Farkaš Mariássy v poslednej tretine 18. storočia zo spoločenských a reprezentačných dôvodov, ku ktorým prispela aj ohlásená návšteva cisárskeho dvora Jozefa II., ktorá sa napokon neuskutočnila. Letohrádok je významnou pamiatkou rokokovej architektúry, hoci pôvodne bola postavená len jeho stredná časť. Pri rozsiahlej rekonštrukcii v 80. rokoch 20. storočia bola obnovená stredná časť vrátane reštaurovania fresiek a pristavené bočné krídla.

 

Vzácna pamiatka ľudovej architektúry v Malých Ozorovciach

V nedeľu 23. októbra 2011 sa v rímskokatolíckom Kostole sv. Márie Magdalény v Malých   Ozorovciach konalo podujatie Renesancia v ľudovej architektúre. Na Gotickej ceste v M. Ozorovciach sa nachádza neskororenesančná zvonica z r. 1619 – vzácna kultúrna pamiatka v rámci strednej Európy.

 

Kaštieľ v Markušovciach – Expozícia historického nábytku

Výstavba Markušovského kaštieľa spadá do roku 1643 a viaže sa k menu František Mariássy, ktorý ho dal postaviť v renesančnom slohu. Rokoková prestavba je z rokov 1770 – 1775, kedy sa stal majiteľom Wolfgang – Farkaš Máriássy.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2305
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3541
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21276
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1625985

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok