Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Ktorý región nášho kraja sa vám páči najviac?
 
Reklamný prúžok

Vitajte v krajine nespoznanej

Fest dupľa pozýva do Michaloviec

Mesto Michalovce v partnerstve s programom Košického samosprávneho kraja Terra Incognita, pripravuje v dňoch 9. až 11. augusta 2013 festival zábavy pod názvom Fest dupľa alebo Double fest.
Všetko na návštevníka totiž čaká dvojmo. Dvojitá porcia zábavy, dvojníci známych osobností, dupľovaná dávka občerstvenia a dobrého vína. Fest dávka všetkého. Program tvoria najmä podujatia –„Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám“ a „Mihaľovske deski“. V sprievodnom programe dostanú priestor kuchári, aby ukázali, akí sú zruční pri príprave tradičného zemplínskeho jedla „holubkov“. V prípade záujmu to naučia aj návštevníkov. Súťažiť sa bude aj v rýchlosti jedenia tohto jedla, v rýchlosti jeho prípravy a svojho víťaza budú mať aj kategórie najmenší a najväčší holubok Vinári predstavia svoje najlepšie produkty, ktoré sa budú samozrejme ochutnávať, na Festivale slovenských a zahraničných vín – Dobrý ročník.

 

Fotogaléria NOVA uvádza: Dark light

Pozývame Vás na výstavu veľkoformátových fotografií známeho košického maliara, grafika, intermediálneho umelca a pedagóga Borisa Vaitoviča, ktorú do 20.augusta  „hostí“ naša FotoGaléria NOVA vo Verejnej knižnici J. Bocatia na Hlavnej 48 v Košiciach. Výstavná kolekcia predstavuje užší výber zo série záberov, ktorá vznikla počas tohtoročného pobytu autora v Tokiu.

 

Štruktúra a architektúra

Pozývame Vás na výstavu nemeckého fotografa Thomasa Voßbecka, na ktorej zachytáva zaujímavé zákutia industriálneho prostredia Horného Sliezka.
Výstavu sprevádza zvuková kompozícia Richarda Ortmanna.
Multimediálna prednáška a finisáž sa uskutoční v nedeľu 4. augusta o 17:00.

 

Letný astronomický tábor v Michalovciach

Začiatkom júla aj v tomto roku Hvezdáreň v Michalovciach organizovala tábor pre deti ZŠ. Bývali sme na Vojenskej zotavovni na Zemplínskej Šírave. V doobedňajších hodinách sa deti naučili niečo nové z astronómie, oddýchli si v bazéne a poobede sa sedemnásť detí v rámci tábora zúčastnilo na mnohých poznávacích výletoch, ako bola vodná nádrž Starina, Múzeum Andyho Warhola, plavba loďou po Šírave, hrad Vinné, či Klokočov.

 

Dni Moldavy a večery kráľov

Ďalšie Kľúčové podujatie programu KSK Terra Incognita už v piate poradí sa uskutočnilo v dňoch 28. -30. júna 2013 v Moldave nad Bodvou a jej okolí. História starobylého kráľovského mesta Moldava nad Bodvou je úzko spojená s viacerými kráľmi európskeho významu. Ide o spojenia verne historické i tie tradované, ktoré pretrvali v mnohých povestiach. Práve trom z nich – Svätému Ladislavovi, Belovi IV. a Matejovi Korvínovi – Mesto Moldava n/B a Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria ako hlavní organizátori, venovali podujatie plné koncertov, divadla i gurmánskych osláv s akcentom na dejinné epochy, počas ktorých títo panovníci vládli.

 

Fotokufor na cestách

 

Jánske ohne sa rozhoreli nad Šíravou

Jánske ohne horeli v sobotu pri Vinianskom jazere. Štvrté podujatie z kalendára programu Terra Incognita – Krajina nespoznaná pripravila obec Vinné v spolupráci so Zemplínskym osvetovým strediskom Michalovce. Zvyky a tradície na Jána predstavila folklórna skupina Viňančan a súbor Zemplín.

 

Svätojánske zvyky aj v Krosne

Na  tradičnom multikultúrnom rodinnom festivale - 10. SOBÓTKA NAD WISLOKIEM v Krosne dňa 23. júna vystúpil aj Folklórny súbor BORIEVKA  z Košíc v pódiovom programe s domácimi Folklórnyymi súbormi a skupinami, zahraničnými súbormi ako MAKOVICA zo Svidníka, či BORYSLAVIACI z Ukrajiny.

 

Sacral elementum II. - Ikony. Sakrálne v súčasnom výtvarnom umení

Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi - Kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci so Zemplínskym múzeom v Michalovciach Vás a Vašich priateľov pozývajú na otvorenie výstavy SACRAL ELEMENTUM II. vo štvrtok, 27. júna 2013 o 16.00 v Galérii umelcov Spiša. Otvorenie výstavy sprevádza koncert zboru Cantus Villa Nova o 18.00 v koncertnej sále (vstupné 1 €).

 

Súťaž Fotokufor už má svojich výhercov

V pondelok 17. júna 2013 sa v obchodnom centre Atrium Optima v Košiciach uskutočnilo vyvrcholenie fotografickej súťaže FOTOKUFOR. Vystavených je 50 najlepších fotorafií a ocenených bolo 9 výhercov, ktorí súťažili v troch kategóriách. Výstavu si môžete pozrieť do 1. júla 2013.

 

Balíček kníh na leto zo Zemplínskej knižnice v Trebišove

 

Teodor Jozef Mousson - Výber z tvorby

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a Zemplínske múzeum v Michalovciach, kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja slávnostne sprístupnili dňa 6. 6. 2013 výstavu výtvarných diel známeho umeleckého velikána zo Zemplína Teodora Jozefa Moussona s názvom Výber z tvorby, v priestoroch Galérie trebišovského kaštieľa.

 

Českí architekti na východnom Slovensku

Prijmite pozvanie do Zemplínskej knižnice v Trebišove na výstavu, ktorá nazerá do histórie slovensko-českých vzťahov v oblasti staviteľstva a architektúry a zaznamenáva stavby na území východného Slovenska, ktoré projektovali českí architekti.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2339
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3575
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21310
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1626019

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok