Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Ktorý región nášho kraja sa vám páči najviac?
 
Reklamný prúžok

Vitajte v krajine nespoznanej

STREDOVEKÉ NÁSTENNÉ MAĽBY NA SPIŠI

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi – pobočka kaštieľ Markušovce  pozýva všetkých svojích priaznivcov na výstavu STREDOVEKÉ NÁSTENNÉ MAĽBY NA SPIŠI. Výstava je venovaná stredovekému výtvarnému umeniu v  sakrálnych objektoch nášho region Spiš.

 

Workshop pre malých aj veľkých

Kultúrne centrum KSK zorganizovalo v rámci výstavy MLADenci&SEEart workshop s vystavujúcimi autormi Jánom Gállom a Ladislavom Staňom ml.

 

Vlakom na Pankuškové fašiangy

Najprv som zachytil oznam v médiách: Historický motorák vyráža v netradičnom zimnom období do Krompách. Zachytil som tiež, že jazda sa koná v rámci promovaného projektu TERRA INCOGNITA. Tretím silným lákadlom bol samotný názov podujatia: Pankuškové fašiangy.

 

Úspešný prázdninový týždeň s vesmírom

Počas jarných prázdnin pripravila Hvezdáreň v Michalovciach pre vyše stovku detí, ich rodičov aj starých rodičov pestrý program.

 

Výzva - Takí boli naši dedovia

Obraciame sa na Vás touto cestou s výzvou na aktívnu spoluúčasť na realizácii projektu Takí boli naši dedovia. Zámerom autorov projektu je pripomenutie 100. výročia vypuknutia 1. svetovej vojny skrz osudy  jej priamych účastníkov z Košíc a okolia. Zapojte sa do projektu Východoslovenského múzea a zapožičajte nám portréty Vašich starých a prastarých otcov v uniformách. Podeľte sa o ich osudy so širšou verejnosťou a napomôžte tak dôstojnému pripomenutiu ich pamiatky. Cieľom našej kampane je vytvoriť databázu obsahujúcu portréty a personálie účastníkov vojny. Získaný a spracovaný materiál bude podkladom pre výstavu venovanú 100. výročiu vypuknutia 1. svetovej vojny v júni 2014.

 

Na Slovakiatoure kraj s metropolou i regiónmi

Na najväčšom slovenskom veľtrhu cestovného ruchu sa už po šiestykrát v expozícii Košického samosprávneho kraja spoločne prezentujú regióny Gemer, Dolný Zemplín, Spiš a mesto Košice. 19. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour sa koná od 24. do 27. januára v priestoroch Incheba Expo v Bratislave, zúčastňuje sa na ňom vyše 400 vystavovateľov z viac ako 20 krajín. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil prezident SR Ivan Gašparovič a navštívil aj expozíciu Košického samosprávneho kraja.

 

Zempľinske rozpravki - knižka nielen pre deti

Prezentácia knihy Zempľinske rozpravki - Povidočki ňeľem pre dzecočki, v košickom Artfore.

 

Košice tour 2013

Medzinárodná výstava cestovného ruchu a regiónov, ktorá sa konala v dňoch 30. 1. - 1. 2. 2013 v hoteli Centrum v Košiciach bola poznamenaná nižšou účasťou vystavujúcich, ale aj menším záujmom verejnosti. Bolo to spôsobené určite aj klesajúcou úrovňou predchádzajúcich ročníkov, rovnako sa však pod túto akciu podpísala aj šíriaca sa chrípka.

 

Na gotickej ceste

Kultúrne centrum KSK otvorilo 30. januára 2013 výstavu fotografií a obrazov z Medzinárodných plenérov pod názvom NA GOTICKEJ CESTE.
Na vernisáž výstavy prišli okrem širokej verejnosti aj autori diel, účastníci výtvarného a fotografického plenéra zo Spišskej Novej Vsi, Michaloviec, Sečoviec, Krosna, Užhorodu ako aj domáci Košičania. Podujatie oživilo duo zobcových fláut s klavírnym sprievodom zo Základnej umeleckej školy na Bernolákovej 26 v Košiciach.

 

Svätý Cyril a Metod - patróni Slovenska

Zemplínska knižnica v Trebišove Vás pozýva na cyklus podujatí venovaných 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie.

Začíname 5. februára odbornou prednáškou s doc. ThDr. Štefanom Pružinským, PhD. a otvorením výstavy z fondu Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach o pôsobení solúnskych bratov na území Slovenska a tiež výstavou náboženskej literatúry o Cyrilovi a Metodovi.

Vstup na všetky podujatia je voľný!

Kontakt:
Zemplínska knižnica Trebišov
M.R. Štefánika 53, 075 01 Trebišov
Tel.: 056/6724222
Fax: 056/6722786
E-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

Rozvoj cieľového bodu na Turnianskej vínnej ceste

Stredoveká sýpka s vínnou pivnicou GRANARIUM v Jablonove nad Turňou  je jedným z cieľových bodov programu TERRA INCOGNITA a zároveň je súčasťou Rozprávkového kráľovstva Tašíkovo. Občianske združenie ALMA – Centrum obnovy a ochrany ľudovej architektúry a tradícií Gemera v rámci cezhraničnej spolupráce HUSK/1101/1.3.1/0231, pod názvom  Hviezdy, hviezdy... pripravuje Ekoturistický kompas na Krase pre návštevníkov a poskytovateľov turistických služieb.

 

Vychádza zbierka poviedok inšpirovaná košickou Uličkou remesiel

Nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry vydáva pred najkrajšími sviatkami roka knižku Príbehy z uličky. Autormi desiatich príbehov inšpirovaných remeslami v Uličke remesiel sú mladí košickí autori zo Základnej školy Ľudovíta Fullu v Košiciach.

 

Čo symbolizuje logo projektu Spišský Jeruzalem?

Pri tvorbe loga sa vychádzalo z niekoľkých symbolov:

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2309
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3545
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21280
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1625989

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok