Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Ktorý región nášho kraja sa vám páči najviac?
 
Reklamný prúžok

Vitajte v krajine nespoznanej

Terra Incognita podporuje rozšírenie služieb

S projektom Skvalitnenie infraštruktúry pre aktívny cestovný ruch v uzemí Poráč-Galmus sa o podporu z prostriedkov programu Terra Incognita úspešne uchádzala firma BBF elektro, s.r.o., Spišská Nová Ves. Cieľom projektu je obnova značenia existujúcich trás pre pešiu, lyžiarsku a cykloturistiku, vyznačenie 2 značených trás pre jazdu na koňoch, vybudovanie náučného chodníka, rekonštrukcia miestnej drevenej novogotickej zvoničky, osadenie 3 ks prístreškov so strechou pre turistov ako aj vydanie turistickej mapy s popisom trás a zaujímavostí.

 

Zažili ste príbeh Urbanovej veže?

V sobotu 6. októbra 2012 sa konala opäť veľmi úspešná akcia Biela noc v Košiciach. Využili sme záujem o túto akciu a návštevníkom Košíc sme ponúkli špeciálnu projekciu - Príbeh Urbanovej veže. Samostatná projekcia tohto príbehu bola financovaná z rozpočtu programu Terra Incognita a sponzorských príspevkov.

 

Registrácia cieľového bodu

Program Terra Incognita, ktorý je súčasťou projektu Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013, vznikol z iniciatívy Košického samosprávneho kraja na podporu kultúry a rozvoja cestovného ruchu. Hlavnou témou je kultúrne dedičstvo rozložené a zachované na 3 tematických cestách – vínnej, gotickej a železnej. Dlhodobým zámerom programu Terra Incognita, je posilnenie regionálneho rozvoja a zlepšenie kvality života obyvateľov v regióne prostredníctvom kultúrnych aktivít a rozvoja turistických ponúk, ktoré KSK iniciuje a podporuje cez lokálne (miestne) partnerstvá.

 

Špivam sebe, śpivam...

Kultúrne centrum Abova v Bidovciach, ktoré je kultúrnym zariadením KSK, v spolupráci s Obecným úradom Haniska pri Košiciach, usporiadalo v nedeľu 11. novembra 2012 v Haniske pri Košiciach krajskú prehliadku Hudobný folklór dospelých „ŠPIVAM SEBE, ŠPIVAM“.
Krajskej prehliadky sa zúčastnili ľudové hudby, spevácke skupiny, sólisti speváci/speváčky a inštrumentalisti, ktoré postúpili z regionálnych kôl regiónov Abov, Zemplín, Gemer, Spiš. Sólistov sprevádzala Ľudová hudba Borievka z Košíc.

 

Zreštaurovaná procesiová zástava

Východoslovenské múzeum v Košiciach od roku 1872, teda okrúhlych 140 rokov zhromažďuje, uchováva a približuje verejnosti zbierky a zaujímavosti prírodovedného, historického, umelecko-historického charakteru.

 

TOP 2013 - vyberte si z nášho menu

Košice boli odjakživa mestom kultúry, ale tento prívlastok by nemohli mať bez podpory regiónu, ktorý živil a živí toto mesto.
Ľudia, ktorí prichádzajú do Košíc, stavajú ich, rozširujú duševný a duchovný potenciál, zvyšujú ekonomickú hodnotu, pridávajú cenu svojej práce a umu, vytvárajú aj kultúrne hodnoty. Centrum európskej kultúry – to je centrum celého regiónu s historickým dedičstvom, prírodnými krásami, jedinečnými tradíciami a šikovnými ľuďmi. Toto prirodzené spojenie stálo na začiatku partnerstva mesta a regiónu, v okamihoch zrodu myšlienky uchádzať sa o titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK). Košický samosprávny kraj sa k projektu EHMK pripojil vlastným dlhodobým programom nazvaným Terra Incognita – krajina nespoznaná. Chceme ním svetu, Európe, Slovensku i svojim vlastným obyvateľom predstaviť bohatstvo prírody, histórie, kultúry, tradícií a gastronómie. Pozývame všetkých na tri tematické cesty – gotickú, vínnu a železnú, aby prostredníctvom zážitkov objavili a spoznali doteraz neznáme a skryté poklady.

 

Festivalová nedeľa pod hradom zachutila každému

Vraciame sa k 40. Podhoroďským slávnostiam na pomyselnom pomedzí
V programe 40. ročníka festivalu v geograficky zaujímavej časti Karpatského euroregiónu, kde dochádza k stretu a prelínaniu rusínskej a ukrajinskej kultúry so slovenskou sa 26. augusta v amfiteátri za Kultúrnym domom v obci Podhoroď od 14,oo hod. predstavili slovenské, rusínske a ukrajinské súbory, skupiny a jednotlivci. Usporiadatelia – Obecný úrad v Podhorodi, Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, Slovenské národné múzeum – Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku a Zväz Rusínov – Ukrajincov Slovenskej republiky pripravili program vytvorený z hudobných, speváckych a tanečných blokov.

 

Projekt Gothic windows open

Skvalitnenie  informačno - komunikačného a prezentačného systému Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi a jeho pobočiek, ktorý bol úspešný v rámci výzvy č.1/2012 z programu Terra Incognita - Krajina nespoznaná a je súčasťou EHM 2013, prebieha v sídle Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi a na pobočkách múzea v Smižanoch a v kaštieli Markušovce. Vďaka pomoci spomínaného programu múzeum vytvorí reprezentatívne priestory prvého kontaktu s návštevníkom, zlepši technicko – prevádzkové vybavenie v „infomúzejkách“ upraví exteriér nádvoria Provinčného domu prezentačnej zásteny a zavedie informačný systém v exteriéroch pobočiek.

 

Po gotickej ceste

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Východoslovenským múzeom v Košiciach Vás pozývajú na putovnú fotografickú výstavu vytvorenú zo starých sklenených negatívov, ktoré zachytávajú kultúrno-historické pamiatky Gotickej cesty. Putovná výstava bola sprístupnená v pondelok  22. 10. 2012 v priestoroch Provinčného domu, sídla Múzea Spiša.

 

Putovanie krajinou nespoznanou objektívom diplomatov

V átriu Teologickej fakulty Katolickej univerzity v Košiciach v piatok 12.októbra 2012 o 17:30 otvoril minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák výstavu „Putovanie krajinou nespoznanou“. Myšlienka na výstavu vznikla počas prípravy zaujímavého putovania skupiny diplomatov z Kanady, USA, Slovinska, Japonska, Chorvátska, Turecka, Holandska, Nórska, Gruzínska, Švajčiarska, Talianska a Izraela akreditovaných v Bratislave. Diplomati navštívili Košický samosprávny kraj a mesto Košice počas víkendu od 15. júna do 17. júna 2012.

 

Tradičné tokajské vinobranie

Počas piatka a soboty 28. a 29. septembra sa uskutočnil celý rad zaujímavých akcií, medzi nimi aj XI. Tokajské vinobranie v Čerhove. Podujatie bolo usporiadané pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu. Kultúrne centrum KSK využilo príležitosť predstaviť v Čerhove v priestore Oddychového centra program Terra Incognita. Podujatie podporil Košický samosprávny kraj v rámci programu Terra Incognita.

 

Dotyky gotiky

Kultúrne centrum Košického samosprávneho kraja zorganizovalo v dňoch 28.-30. septembra  Medzinárodný plenér pre neprofesionálnych výtvarníkov s cieľom podporiť program Terra Incognita a spropagovať tematickú Gotickú cestu, ležiacu na území košického kraja. Podujatie sa uskutočnilo na Ružíne za účasti 15 výtvarníkov z Košíc a okolia, Spišskej Novej Vsi, Sečoviec, Michaloviec, Krosna a jedného účastníka z Maďarska.

 

Aká bola cesta slnečnou sústavou?

V nedeľu 30. septembra 2012 usporiadala Hvezdáreň v Michalovciach svoje veľké a tradičné zábavno-náučné podujatie pre deti z mestských ZŠ "Cesta slnečnou sústavou a súhvezdiami". Návštevníkov bolo veľa - detí bolo 700 a spolu s rodičmi prišlo 1432 ľudí.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2338
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3574
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21309
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1626018

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok