Výzva - Takí boli naši dedovia

Obraciame sa na Vás touto cestou s výzvou na aktívnu spoluúčasť na realizácii projektu Takí boli naši dedovia. Zámerom autorov projektu je pripomenutie 100. výročia vypuknutia 1. svetovej vojny skrz osudy  jej priamych účastníkov z Košíc a okolia. Zapojte sa do projektu Východoslovenského múzea a zapožičajte nám portréty Vašich starých a prastarých otcov v uniformách. Podeľte sa o ich osudy so širšou verejnosťou a napomôžte tak dôstojnému pripomenutiu ich pamiatky. Cieľom našej kampane je vytvoriť databázu obsahujúcu portréty a personálie účastníkov vojny. Získaný a spracovaný materiál bude podkladom pre výstavu venovanú 100. výročiu vypuknutia 1. svetovej vojny v júni 2014.

Požadované informácie by bolo vhodné dodať v nasledovnej podobe:

portrét - fotografia (ktorý Vám vrátime, alebo ho môžete zaslať elektronickou cestou-naskenovaný),  meno priezvisko, dátum narodenia a úmrtia, v prípade ak sa zachovali nejaké dokumenty, či aspoň viete z rozprávania kedy a kam narukovali, v ktorom pluku slúžili a stručné údaje o povolaní, vojnových a povojnových osudoch.

V prípade záujmu sa obracajte na adresu: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes351
mod_vvisit_counterVčera129
mod_vvisit_counterTento týždeň601
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3373
mod_vvisit_counterTento mesiac351
mod_vvisit_counterMinulý mesiac15415
mod_vvisit_counterSpolu1584319

Today: 01. Feb 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok