Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Zvony, zvonice a zvonenie na Spiši v minulosti

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi pozýva všetkých svojích priaznivcov  na výstavu pod názvom Zvony, zvonice a zvonenie na Spiši v minulosti, ktorú pripravilo pri príležitosti 500. výročia skončenia slávnej éry spišskonovoveskej stredovekej kovolejárne založenej Majstrom Konrádom (1513 – 2013).

 

Múzeum Spiša pri príležitosti významného výročia spätého so slávnou kovolejárskou dielňou založenou Majstrom Konrádom pripravilo výstavu o zvonoch, zvoniciach a zvonení na Spiši v minulosti. Jej obsahom bude priblíženie pôsobenia vynikajúcich majstrov – kovolejárov spomínanej dielne počas stredoveku v Spišskej Novej Vsi, prezentácia replík gotických krstiteľníc v nej vyhotovených, ako aj súboru originálnych zvonov z východného Slovenska. Druhá časť výstavy predstaví návštevníkom jedinečnú architektúru spišských renesančných zvoníc. Pre školskú mládež pracovníci múzea pripravia rôzne súťaže a tvorivé dielne. Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční 3. Mája 2013.

Múzeum Spiša  v Spišskej Novej Vsi je jedným z  kultúrnych zariadení Košického samosprávneho kraja, ktoré sa orientuje na prírodu a históriu spišského regiónu.

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, Letná 50
Termín: 3. 5. – 30. 9.  2013
Výstavne priestory: Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi

Kurátor výstavy: Mgr. Miroslav Števík, 053/4423757, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
Kontakt: Anna Paločková, 053/4423757, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes354
mod_vvisit_counterVčera129
mod_vvisit_counterTento týždeň604
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3373
mod_vvisit_counterTento mesiac354
mod_vvisit_counterMinulý mesiac15415
mod_vvisit_counterSpolu1584322

Today: 01. Feb 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok