Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Fest dupľa pozýva do Michaloviec

Mesto Michalovce v partnerstve s programom Košického samosprávneho kraja Terra Incognita, pripravuje v dňoch 9. až 11. augusta 2013 festival zábavy pod názvom Fest dupľa alebo Double fest.
Všetko na návštevníka totiž čaká dvojmo. Dvojitá porcia zábavy, dvojníci známych osobností, dupľovaná dávka občerstvenia a dobrého vína. Fest dávka všetkého. Program tvoria najmä podujatia –„Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám“ a „Mihaľovske deski“. V sprievodnom programe dostanú priestor kuchári, aby ukázali, akí sú zruční pri príprave tradičného zemplínskeho jedla „holubkov“. V prípade záujmu to naučia aj návštevníkov. Súťažiť sa bude aj v rýchlosti jedenia tohto jedla, v rýchlosti jeho prípravy a svojho víťaza budú mať aj kategórie najmenší a najväčší holubok Vinári predstavia svoje najlepšie produkty, ktoré sa budú samozrejme ochutnávať, na Festivale slovenských a zahraničných vín – Dobrý ročník.

Ale hlavným ťahákom bude pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov s najväčším počtom Michalov a Michael na jednom mieste a súťaž dvojníkov známych osobností, do ktorej sa môže zapojiť naozaj každý. Michalovce chcú prilákať dvojníkov známych osobností z celého sveta. Cieľom je nájsť a predstaviť návštevníkom festivalu ľudí, ktorí sa podobajú celebritám. Každý záujemca o účasť v súťaži dvojníkov sa musí zaregistrovať v registračnom formulári. „Osobná účasť v auguste bude podmienkou získania finančnej výhry. Dvaja dvojníci, celebritám najpodobnejší, si odnesú po tisícke eur a budú predstavení v hlavnom programe,“ prezradila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach PhDr. Milada Tomková.
Súčasťou festivalu bude i stretnutie čo najväčšieho počtu nositeľov mena Michal a Michaela aj v jazykoch iných národov - Mikael, Mike, Majk, Miikael, Mikka, Michel, Miguel, Michail. Všetci Michalovia a Michaely po registrácii dostanú jedinečné tričko a pre všetkých Michalov a Michaely, ale nie len pre nich, sú pripravené autogramiády a besedy známych Michalov – hudobníka, speváka, spisovateľa, športovca. Kto to bude? Nechajte sa prekvapiť!
Druhým unikátnym podujatím Double festu sú Mihaľovski deski. Je to slovenská prehliadka divadiel  hrajúcich v nárečí. Zlatým klincom tejto časti festivalu bude vystúpenie Radošinského naivného divadla s hrou Jááánošííík.
Návštevníci z Košíc budú môcť využiť v sobotu na dopravu do Michaloviec aj historický vláčik. Pre všetkých, ktorí ním pricestujú je pripravená špacirka po varošu Michalovce, počas ktorej spoznajú  historické pamiatky mesta a jeho okolia.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2324
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3560
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21295
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1626004

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok