Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Krásnohorské hradné hry

Na miestach, kde sa rodila história európskeho významu, priamo pod hradom Krásna Hôrka, sa to bude v čase od 2. do 4 augusta 2013 stredovekými bojovníkmi len tak hemžiť. Program Košického samosprávneho kraja Terra Incognita, občianske združenie Tri ruže a Obec Krásnohorské Podhradie pozývajú na Krásnohorské hradné hry, ktoré ponúkajú zážitkovú exkurziu cez stáročia, z minulosti plnej rytierskych súbojov, ale aj krásnych dvorných dám a radovánok hodných prostých turistov i nóbl šľachty až do prítomnosti.

Pod hradom Krásna Hôrka vyrastie stredoveké opevnené mestečko a práve jeho dobíjaním podujatie v sobotu začne. Keď sa už návštevníci dostanú dovnútra, čaká na nich množstvo stredovekej zábavy, hudby i jedla. Za kráľa, za vlasť – tak sa volá medzinárodný súboj kráľovských družín s použitím mečov, štítov, palcátov a kopijí. V rytierskom turnaji, v súbojoch, ktoré nie sú inscenované, ale rytieri bojujú naozaj, zvíťazí len jedna družina. „Takýto typ rytierskeho turnaja sa na Slovensku koná po prvýkrát,“ zdôraznil predseda občianskeho združenia Tri ruže Peter Legnár, „i keď u našich južných aj severných susedov si ho už vyskúšali.“
Za tónov stredovekej hudby si každý užije dobové tance európske, ale aj orientálne tanečnice predvedú svoje umenie. Kto má bojového ducha, môže si zahrať stredoveký paintball, strieľať z luku, či prezrieť si výstavu stredovekých zbraní alebo vtáčích dravcov. Pre labužníkov sa bude piecť celý býk na stredoveký spôsob a mnoho ďalších dobových špecialít.
Deti čaká prekážková rytierska dráha a kráľovstvo Tašíkovo s malým grófom Tašim a množstvom súťaží a hier. Dokonca si budú môcť aj sami zahrať v jednej z Tašiho rozprávok.
Záver dňa oživí ohňová šou a každý deň večer sa uskutoční koncert, v piatok sa predstaví hudobná skupina Maddox, v sobotu bude koncert Zámbó Jimmy a v nedeľu vystúpi aj pamätníkom známa maďarská hudobná skupina Neoton Família.

 

Aký bude program Krásnohorských hradných dní? Prečítajte si tu.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2328
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3564
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21299
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1626008

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok