Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Prvý vzdelávací seminár projektu Kultúrna fotografia v regióne

Kultúrne centrum Košického samosprávneho kraja v spolupráci s občianskym združením Legend Foto chystá 10. augusta prvý fotoseminár organizovaný v rámci projektu KUFOR (Kultúrna fotografia v regióne).
Kurz je určený všetkým milovníkom fotografie, ktorý chcú zlepšiť svoju techniku fotografovania či kreatívne videnie. Vyučovať budú lektori Pavel Smejkal, Jožo Jarošík, Peter Reefe Kováč a ďalší. Témy seminára:

a) Čo vám dá a vezme fotografia. Základy kompozície a tvorivosti, ako byť kreatívny a mať iný, hlbší pohľad. Čo a koľko toho „vidí“ objektív. Ako nefotiť iba „pohľadnice“. S čím experimentovať a ako na to. Ako vyvolať fotografiou citové a pocitové reakcie. Druhy a témy fotografického umenia. Čo má a nemá byť na fotografii.

b) Tematická fotografia: portrét. Ako a s čím fotiť portrét. Ako sa zblížiť s ľuďmi. Street foto a jeho záludnosti. Práva ľudí a ich súhlas, fotenie na verejnosti. Hĺbka ostrosti a „bokeh“. Nasvietenie – prirodzené a umelé svetlo, vyváženie bielej. Fotenie v štúdiu a s bleskom.

Semináre budú interaktívne. Lektori vždy uvedú do problematiky a témy s množstvom ilustratívnych príkladov (dobrých a nesprávne urobených fotografií) premietaných HD projektorom. Účastníci si budú mať možnosť vlastnými aj požičanými fotoaparátmi vyskúšať techniky a prezentované postupy a následným premietnutím získať okamžitú spätnú väzbu prítomných účastníkov aj lektorov.

Účastníci by si mali doniesť vlastný fotoaparát a objektív(y).

Seminár je zadarmo, no počet miest je limitovaný!

Na seminár je možné prihlásiť sa prostredníctvom prihlasovacieho formuláru na www.fotokufor.sk

Prihláška je záväzná!

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2387
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3623
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21358
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1626067

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok