Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Dvorné dialógy 14. 8. 2013 v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi

Počas letných mesiacov sa v Múzeu Spiša uskutočnili rôznorodé zaujímavé podujatia, medzi ne patria aj Dvorné dialógy  z júna 2013,  prvým hosťom bol známy košický zvonolejár Robo Farkaš.  V auguste spoznáte našich hostí,  Igora Cziela, Michala Dirgu, Juraja Gembického, Róberta Slíža, s ktorými nadviažeme na tému súvisiacu z historickou výstavou Zvony, zvonice a zvonenie na Spiši v minulosti. Pozývame Vás na Dvorné dialógy do Provinčného domu, kde sa dozviete od súčasných zvonárov viac o ručnom zvonení, o ich službe zvonom, o tradičnej a najlepšej  technike rozoznievania zvonov, ale aj o zvonároch na Spiši včera a dnes.

Zvony sú neodmysliteľnou súčasťou miest, mestečiek a dedín, dozviete sa aj akým spôsobom sa zvoní na Slovensku, alebo v Taliansku či Rakúsku, aké typy zvonov sa používajú v rôznych častiach Európy, k téme máme pre Vás pripravené aj  autentické videoukážky z jednotlivých zvoníc.
Na stretnutie sa teší moderátor dialógov Miro Števík.

 

Pripravujeme Dvorné dialógy na september 2013, hosťami budú autori novej publikácie o spišských renesančných zvoniciach – Tomáš a Michaela Haviarovci.

Termín: 14. 8. 2013, 16,00 hod.
Miesto: Múzeum Spiša, Dvor Provinčného domu v Spišskej Novej Vsi
Hostia: Igor Cziel, Michal Dirga, Juraj Gembický, Róber Slíž
Kontakt: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , 053/4423757, Bc. Táňa Stašiková
Koordinátor podujatia: Mgr. Miroslav Števík

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2349
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3585
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21320
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1626029

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok