Reklamný prúžok
Obrázky z regiónu
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Akcie

Dobrodružstvá slimáka Kraska v pieckovom háji

V sobotu 9. 11. 2013 v Pieckovom háji v obci Jablonov nad Turňou v rozprávkovom území MAS OZ KRAS v kráľovstve slimáka Kraska sa uskutoční krst rozprávkovej knihy ”Dobrodružstvá slimáka Kraska”.

 

Sacral Elementum II.: Sakrálne v súčasnom umení & Ikony

Výstava Sacral Elementum  II. v autorskej koncepcii Lucie Benickej prezentuje diela od 10 súčasných výtvarných umelcov prevažne z východoslovenského regiónu, interpretujúce sakrálne v intenciách súčasných výtvarných trendov, v dialógu s historickými ikonami zo zbierok Zemplínskeho múzea v Michalovciach. Kresťanské symboly a mýty sú zobrazené v rôznych žánroch a témach, od maľby, fotografie až po nové médiá.

 

Beseda s úspešnými spisovateľkami

Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michaloviach pozýva 7. 11. 2013 o 16:00 hod. na besedu so spisovateľkami

 

Letný astronomický tábor v Michalovciach

Začiatkom júla aj v tomto roku Hvezdáreň v Michalovciach organizovala tábor pre deti ZŠ. Bývali sme na Vojenskej zotavovni na Zemplínskej Šírave. V doobedňajších hodinách sa deti naučili niečo nové z astronómie, oddýchli si v bazéne a poobede sa sedemnásť detí v rámci tábora zúčastnilo na mnohých poznávacích výletoch, ako bola vodná nádrž Starina, Múzeum Andyho Warhola, plavba loďou po Šírave, hrad Vinné, či Klokočov.

 

Spišské mestá a prvé delenie Poľska

Sprievodné podujatie k výstave ŠESTNÁSŤ SPIŠSKÝCH MIEST V ROKOCH 1412 – 1876 , prednáška spojená s besedou sa uskutoční 7. 11. 2013 o 17.00. Prednášať bude Mgr. Viera Jurková (Vojenský historický ústav, Piešťany) v Galérii bašta, Hrnčiarska 7, Košice.

 

Chute a vône Vietnami

Ján FIFIK, spisovateľ, novinár, v minulosti pedagóg, šéfredaktor Východoslovenského vydavateľstva v Košiciach, donedávna mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenska vo Vietname. Prednášal na prestížnej univerzite BFSU v Pekingu. Na svojich cestách po svete spoznával osudy mnohých ľudí, vnímal ich problémy a od svojho návratu z diplomatických služieb na Slovensko sa usiluje svoje skúsenosti zachytiť vo svojej literárnej tvorbe.

 

Balíček kníh na leto zo Zemplínskej knižnice v Trebišove

 

Dvorné dialógy 14. 8. 2013 v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi

Počas letných mesiacov sa v Múzeu Spiša uskutočnili rôznorodé zaujímavé podujatia, medzi ne patria aj Dvorné dialógy  z júna 2013,  prvým hosťom bol známy košický zvonolejár Robo Farkaš.  V auguste spoznáte našich hostí,  Igora Cziela, Michala Dirgu, Juraja Gembického, Róberta Slíža, s ktorými nadviažeme na tému súvisiacu z historickou výstavou Zvony, zvonice a zvonenie na Spiši v minulosti. Pozývame Vás na Dvorné dialógy do Provinčného domu, kde sa dozviete od súčasných zvonárov viac o ručnom zvonení, o ich službe zvonom, o tradičnej a najlepšej  technike rozoznievania zvonov, ale aj o zvonároch na Spiši včera a dnes.

 

Teodor Jozef Mousson - Výber z tvorby

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a Zemplínske múzeum v Michalovciach, kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja slávnostne sprístupnili dňa 6. 6. 2013 výstavu výtvarných diel známeho umeleckého velikána zo Zemplína Teodora Jozefa Moussona s názvom Výber z tvorby, v priestoroch Galérie trebišovského kaštieľa.

 

Kniholand 2013 - ponuka pre deti

Otvárame  letný tábor pre deti, Kniholand 2013.
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach pripravuje v mesiacoch júl a august, denný, letný tábor, zameraný na voľnočasové aktivity detí v rámci prázdnin. Knižnica ho organizuje od roku 2008. Animátormi aktivít sú školené knihovníčky detského oddelenia knižnice a členovia OZ ENTRÉE pri ZKGZ.
Program je zameraný nielen na prácu s detskou literatúrou, ale aj na spoznávanie histórie, blízkeho okolia,  prírody a rozvíjanie pohybových aktivít.

 

Nedeľné popoludnie – kaštieľ Markušovce

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi – pobočka kaštieľ Markušovce pozýva všetkých svojich priaznivcov na popoludnie venované rodinám s deťmi. Uskutoční sa 4. 8. 2013 v príjemnom prostredí kaštieľa, parku a Letohrádku v Markušovciach v čase od 14.00 do 18.00 hod.

 
Viac článkov...
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Prihláseniemod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2359
mod_vvisit_counterVčera712
mod_vvisit_counterTento týždeň3595
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5352
mod_vvisit_counterTento mesiac21330
mod_vvisit_counterMinulý mesiac20741
mod_vvisit_counterSpolu1626039

Today: 30. Mar 2023
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok